Wpis z mikrobloga

@xxx_XXX_xxx: Nie wiem czy już wtedy przerabiali PSX, ale jakoś po 2000 roku ojciec mi załatwił przeróbkę u jakiegoś koleżki w pracy i jak przyniósł z powrotem konsolę to razem z nią pełną reklamówkę piratów. Jeden z lepszych dni w życiu, pamiętam jak wczoraj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
20 lat temu to był 2003 i wtedy przeciętne wynagrodzenie wynosiło już 2200zł.

@radziuxd: Małe sprostowanie - ja pisałem "na łapę", a ty mówisz o 2200 ale brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale reszta się zgadza, gdyby ceny gier goniły z inflacją to by tytuły AAA już były koło 800zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cucaracha: Nie, nie kosztowała 3 zł tylko 5 zł.
Chyba, że piszesz o promocji to tak, można było kupić za 3 zł. Ale teraz na promocji można kupić za 5. A bez za 8.
Minimalna na rękę w 2013 wynosiła niecałe 1200 zł netto. W tym roku będzie to 2780 .
I tak oto prosta kalkulacja:
2013 - 1200/5=240 butelek
2023 - 2780/8=347 butelek, nawet przyjmując tą cenę z #!$%@? 10
@Optimus_Seba: nie tylko przez upowszechnienie cyfrowej dystrybucji utrzymują się wysokie ceny gier, ale również przez coraz trudniejsze do złamania zabezpieczenia, że teraz potrafi i pół roku zająć, zanim jakiś crack wyjdzie, jeśli w ogóle. A potem po wyjściu takiego cracka dziwnym trafem ceny gry spadają... Kiedyś piraty potrafiły latać po sieci przed oficjalną premierą gry.