Wpis z mikrobloga

@trzaichlac69: To nie jest opłata za zmianę danych, tylko różnica po rekalkulacji ubezpieczenia oc/ac. Nie to totalnie związku z tabelą opłat. Także czy ty w ogóle przeczytałeś wpis czy tak sobie odpisujesz każdemu że chodzi o OWUL i Tabele opłat?
@SpalaczBenzyny No też mnie to zdziwiło. Bo to spora kwota, patrząc na koszt ubezpieczenia - 4kzł
@OptiFinance mleasing i ergo hestia.
PiotrokeJ - @trzaichlac69: To nie jest opłata za zmianę danych, tylko różnica po reka...

źródło: rekalkulacja

Pobierz
@PiotrokeJ: nie mam pojęcia skąd te zmiany jeżeli chodziło tylko o zmianę adresu,
trzeba zadzwonić do nich i zapytać,
daj znać co ustalisz,

na pewno zmieniałeś tylko adres? czy może coś jeszcze co by mogło mieć już wpływ na wysokość ubezpieczenia?
@SpalaczBenzyny: Zmienił się adres z Chorzowa na Katowice, inne miasto inna składka, ale czy aż o 708zł? Napisałem im maila, i czekam na odpowiedz. Nic innego się nie zmieniło, brak punktów, brak mandatów, brak szkód, nawet z assistance nie korzystałem w ostatnich latach.
@PiotrokeJ: czyli wychodzi, że nie czytałeś OWUL, gdzie leasingodawca zastrzega sobie możliwość do rekalkulacji składki ubezpieczeniowe w ubezpieczeniu realizowanym przez niego ? Kod zawsze miał wpływ na wysokość składki OC i AC. Wyraźnie na piśmie piszę , że aneks do umowy został podpisany i podejrzewam, że opłata manipulacujna zostanie doliczona też do najbliższej miesięcznej faktury od niego.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
opłata manipulacujna zostanie doliczona też do najbliższej miesięcznej faktury od niego.

@trzaichlac69: W mLeasing opłata za zamianę siedziby korzystającego = 75 zł netto.

Co do rekalkulacji składki, to mLeasing jest bardzo przywiązany do tego, żeby sporo zarabiać na swoich klientach w kwestii ubezpieczeń. Sugerowałbym zorientować się, ile może przeciętnie na rynku wynosić różnica w składce pomiędzy Chorzowem a Katowicami i jeśli będzie ona znacząco odbiegała od rekalkulacji mLeasing, to można złożyć
@PiotrokeJ: To EH i ich chora taryfikacja dla zmian na polisie lub nowonabywców. Dam taki przykład: mieliśmy klientkę X, która miała polisę za 1500 PLN. Sprzedała auto do koleżanki Y, młody kierowca itd. Po zgłoszeniu nowonabywcy okazało się, że klienta Y miała do dopłaty chyba 3k (nie pamiętam dokładnej kwoty, do końca polisy było 100 dni). Po przeliczeniu wychodziło, że polisa kosztowała 12k na rok! Weszliśmy na ten sam produkt i
@PiotrokeJ: ale i tak jestem zdziwiony, że oni aż tak te zmianę wyceniają wysoko,
ja to do tej pory miałem jakieś takie symboliczne różnice, że w Twoim przypadku nawet mi to do głowy nie przyszło, że może im chodzić o to, że "pod tym kodem pocztowym polisa jest droższa",
no i jeszcze między Chorzowem a Katowicami ma być jakakolwiek różnica? ehhh... chamy! :)