Wpis z mikrobloga

Czarnogóra jest piękna i zachwycająca, a przejazd samochodem przez Zatokę Kotorską to udowadnia.

Zapraszam do znaleziska :)

Czarnogóra nadal jest mniej popularna od Chorwacji, pewnie ze względu na to że trzeba jechać dalej samochodem. Jednak ta dłuższa jazda jest warta, bo Czarnogóra odwdzięcza się pięknymi widokami. Perłą Czarnogóry jest zdecydowanie Zatoka Kotorska wśród której zlokalizowane są klimatyczne miasteczka. Zaliczają się do nich historyczna Kotor, ale i niezwykle nowoczesny Tivat. Zatokę Kotorską porostu trzeba zobaczyć.

#czarnogora #kotor #tivat #podroze #balkany #podrozujzwykopem #historia
robimypodroze - Czarnogóra jest piękna i zachwycająca, a przejazd samochodem przez Za...

źródło: CZARNOGÓRA samochodem przez Zatokę Kotorską i Kotor

Pobierz
  • 51
Również polecam Czarnogórskie regiony kilka razy byłem w Tivat klimat typowo południowy jak Chorwacja, Włochy etc. Ceny w turystycznych miejscach przystępne, ogólnie czysto i ludzie mili. Raz wziąłem miejsce noclegowe z zarąbistym widokiem na zatokę ale minusem jest odległość od wody.. trochę się idzie w skwarze XD.
Niektórzy Tivat porównują do takiego monako nie wiem czy słuszne ale zaczynam widzieć podobieństwa.
Fajny hotel w Tivat przed pandemią kosztował mnie około 200zł os/doba
Jak dobrze pójdzie - w tym roku Ulcinj - a poprzednio pod rząd kilka razy Sutomore ( ͡º ͜ʖ͡º) też polecam, jeśli gusta i finanse pozwalają na wyprawę do Montenegro - niestety autem trzeba przeorać BiH lub Serbię.. Póki co bez ekscesów takie podróże odbywaliśmy choć Węgrzy.. ergo służby węgierskie tak średnie są w obsłudze wobec Polaków. Może to tylko moje odczucia..
@robimypodroze: Fajna, piękna - ale do pływania nie polecam. Poza Kotorem wieje pustkami - nocowałem w miejscowości Risan początkiem sezonu, opuszczony hotel Teuta psuje całokształt miejscowości :(
Widoki i zatoka Kotorska zachwycają, ale infrastruktura jest w opłakanym stanie. Odradzam miejscowości typowo turystyczne - są zatłoczone, konieczne jest wykupienie leżaka na płatnej plaży (jak we Włoszech), zatrucia w restauracjach są na porządku dziennym, brak kanalizacji - wszystko ląduje w morzu (co widać i czuć).
Przygotujcie się na coś takiego nad samym morzem....
zbyslaw33 - Widoki i zatoka Kotorska zachwycają, ale infrastruktura jest w opłakanym ...

źródło: 18be65affde46258e3626cb7d2cf1399-b-no-2900913930-6-800-498-1

Pobierz
@robimypodroze: meh, Boka może i ładna, ale faktycznie korki tam a w samym Kotorze ceny iście europejskie jak na Czarnogórę. Na powrocie z Ulcinj w stronę Chorwacji wybraliśmy prom.
@trake Ulcinj to już dzika Albania, jeżdżą tam jak chcą, znaki drogowe to tylko sugestia, jedzenie przeciętne, tamte plaże mają całkiem spoko ale ich czystość pozostawia wiele do życzenia, można nią za to podejść praktycznie do Albanii. Mnie Czarnogóra nie zachwyciła.
@robimypodroze:
warto dodać że przyjazd w miesiącach czerwiec-wrzesień wiąże się z GIGANTYCZNYMI #!$%@? korkami i tłumem ludzi, przynajmniej w regionach wybrzeża i powiedzmy do wysokości podgoricy. Czym bardziej w góry tym lepiej