Wpis z mikrobloga

@AryanWonderBoi: 10kg kabinowego na letni wyjazd w ciepłe kraje jest ok, jedyny upierdliwy problem to kosmetyki i ogólnie 100ml butelki z czymkolwiek.
tj wg mnie przynajmnniej bo bierzesz jakies buty na zmiane, koszulki bielizne itp inne raczej lekkie rzeczy
@AryanWonderBoi: no ja, oraz moje dziecko spokojnie sie zmieściliśmy tj koszulki, bielizna, klapki, buty na zmiane itp (każdy w swoj oczywiscie) - waga tego to było ok 7kg i pełna walizka o wymiarach kabinowej.

o ile nie masz dziwnych przyzwyczajeń z ubieraniem to raczej nie kłopot, dodatkowo np w Ryanku i chyba w wizzair tez możesz mieć jeszcze 2 mniejszy podręczny na pierdoły - taki juz zupełnie mały.

wyjazd zimowy raczej
@theodolit: A wiesz może jak wygląda kwestia różnic w cenach za zakup kabinowej i rejestrowanej walizki w tych tanich liniach lotniczych? Chodzi mi o to czy to będzie 10zl różnicy na korzyść kabinowej, czy moze 100zl. Bo różnica cen obu walizek to dosłownie z 20-30zl wiec żadna różnica xd
@theodolit: trochę poprawię, bo wyraziles się lekko nieprecyzyjnie. W Ryan i Wizz możesz wziąć mały bagaż podręczny zawsze, a jego wymiary są tylko 10-15cm mniejsze niż walizka podręczna (ta o która pyta autor) ;)

@AryanWonderBoi jak nie planujesz ładowania jedzenia do tej walizki to na spokojnie się zmieścisz. My z różową jeździmy tak na wakacyjne wyjazdy i tylko jeden dodatkowy bagaż mamy. Nadmienię, że pół mojego małego podręcznego zajmuje elektronika, czyli
@AryanWonderBoi: nie mam aż takiego doświadczenia, ale te parę razy to bez kombinowania - pierwszeństwo wejścia i 10kg kabinowego to ok 50zł, rejestrowany 20kg ro 150-200zł do każdego biletu - ale tu mnie za słowo nie łap
dodatkowo chyba różne linie mają różne rozmiary walizek kabinowych i trzeba być czujnym ;) np widziałem jak gośc miał za duży bagaż o kółka (zauważyli dopiero w locie powrotnym) ;D
ceny na dokupienie chyba
@AryanWonderBoi: Bez problemu, nawet biorąc nadmiar ciuchów (nie będąc najmniejszych rozmiarów). Po prostu co się da kupić na miejscu porównywalnie cenowo (np. kosmetyki, jakąś pelerynę przeciwdeszczową itp) - kup na miejscu jeśli będzie problem z upakowaniem.
@theodolit: okej. To ostatnie pytanie. Bo znalazłem fajna walizkę, łapie się w ramy Wizzaira i ich wymiarów (55x40x23) ale już nie w Ryanair (55x40x20). Walizka mianowicie ma 55x40x22. Mocna #!$%@? i faktycznie już ciężko będzie z zamknięciem luku? Xd
@AryanWonderBoi: ryzyko jest takie, że masz takie pospawane skrzynki przy bramkach i jak obsługa stwierdzi że nie pasuje to - musisz pokazać, że mieści się w tej foremce ;)
jak pisałem widziałem, jak gościowi o kółka się nie mieściła - ale poprosili go o weryfikacje podczas odprawy na lot powrotny, więc jak mało odbiega jest szansa, że przejdzie - ale jak się znarowią i nie upchiesz w skrzynce do dopłata

bo
@AryanWonderBoi: ja dałam radę właśnie plecak + walizka mała na tydzień i były rzeczy, których nie założyłam. Ciepłe kraje ok, tylko musisz sobie poprzepierać te rzeczy, ale to nie jest jakiś problem
@theodolit: okej! Dzięki wielkie za pomoc! ()

@Konkol Właśnie na tej samej zasadzie chcę robić. Mam taki plecak podróżny (Himawari OKTA) którym już kilkukrotnie leciałem jako podręcznym bagażem, więc służyłby jako dorzucenie jakichś rzeczy + właśnie walizka kabinowa.