Wpis z mikrobloga

Za około miesiąc będę przymierzał się do leasingu, co byście wzięli, większą wpłatę i mniejsze raty czy mniejszą wpłatę i wyższe raty, okres 3 lata, auto za 200k, wykup 1%, raty na zmiennym oprocentowaniu.

Nie znam się na inwestowaniu, jedyne co to lokata xD
Inflacja niestety #!$%@?, więc może wyższe raty?

#leasing #samochody #kredyt #finanse #motoryzacja

Co byś wybrał na 3 lata leasingu?

  • Większa wpłata, niższe raty 71.8% (51)
  • Mniejsza wpłata, wyższe raty 28.2% (20)

Oddanych głosów: 71

  • 12
@paprykkk: Z rok poczekam i biorę następne nowe. Chyba, że mieszkanie kupię w miedzyczasie i się właduje w kredyt to wtedy różnie może być, pewnie będę wolał dokładać do kredytu.
@famir96: raty na zmiennym? idealnie przed podwyżka stóp. Czyli chcesz dołożyć sobie ratke mając w bliskiej perspektywie kredyt na mieszkanie? Jeśli Cię na to stać to chyba bez znaczenia jaka wpłata własna
@famir96: Im wyższe taty tym wyższe raty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo wtedy bierzesz wiekszy kredyt wiec odsetki ci dodatkowo podwyższają ratę.

Druga kwestia to wykup. Tutaj sie nie orientuje jak ti ma wyglądać. Osobiście liczę ze jak PiS bedzie siedział w pasiakach to wycofają te ich durne zapisy
@famir96: żeby dostać niski leasing teraz w okolicach 106-110% musisz mieć wysoką wpłatę początkową (45%) i krótki okres. Najlepiej zrób sobie symulacje finansowania przy różnych parametrach żebyś na tym wyszedł.
Skoro może oddasz po roku w ramach cesji musisz się też przygotować na problem z uzyskaniem pełnego odstępnego od następnej osoby. Im wyższe odstępne, tym trudniej pchnąć dalej auto.
@cwlmod: Jak masz JDG to nie wciągasz w firmę ostatniej raty.
Sporo osób robi tak i czeka pół roku, przepisuje na żonę, a następnie sprzedaje.
Czy się #!$%@? urząd? Kto wie. Samo pozostawienie sobie tego auta pewnie nie jest problemem, gorzej ze sprzedażą jak się trafi na kogoś nadgorliwego.
@famir96: Prześledź mój tag #motoleasing lub moje wpisy. Generalnie z finansowego punktu widzenia oprocentowanie leasingu to ok. 10% przy inflacji 15%+, więc mamy ujemne oprocentowanie, zatem tak patrząc na to należy minimalizować wkład i wydłużać okres, bo realne oprocentowanie jest ujemne.

Jeżeli jednak nie masz co zrobić z gotówką (nie masz lepszej inwestycji niż oprocentowanie leasingu) to opłaca się wpłacić, aby zmniejszyć odsetki i ratę/okres.
większą wpłatę i mniejsze raty czy mniejszą wpłatę i wyższe raty


@famir96: Przecież wysokość opłaty wstępnej w leasingu w większości nie wpływa na oprocentowanie, tylko okres finansowania. W Audi czy wpłacę 25% czy 45%, w leasingu na 3 lata oprocentowanie jest niemal identyczne.
Przecież wysokość opłaty wstępnej w leasingu w większości nie wpływa na oprocentowanie, tylko okres finansowania


@Pharos: Na oprocentowanie nie wpływa (lub wpływa symbolicznie), ale już na kwotę odsetek do zapłacenia jak najbardziej.