Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #informatyka
Nie wiem, czy w nowej odsłonie Wypoku ktoś w ogóle czyta te tagi, ale może...
Mirko pomusz.
Mam 2 identyczne komputery (dysk SSD 512) z prawie identycznym zestawem softu na pokładzie (System Win 8.1, antywirus Gdata, jakiś soft medyczny).
Jeden komputer po zainstalowaniu wszystkich dostępnych poprawek bez problemu przeszedł upgrade do Win 10 przy użyciu Media Creation Tool 22H2.
W drugim komputerze po pierwszym restarcie w trakcie upgradu do Win 10 proces się zakończył i zrestartował się do Win 8.1
Od tej pory za każdym razem, kiedy próbuje zrobić upgrade, MCT pobiera sobie co ma pobrać, a w momencie instalacji wywala błąd
"modern setup host przestał działać" i na tym się temat kończy.
Próbowałem googlać, przeklikałem wszystkie znalezione poradniki (odinstalowałem antywira, wyczyściłem katalog C:\Windows\SoftwareDistribution\Download, powyłączałem w startupie wszystko itd itp. Nic.
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym szitem?
Aha, żeby było śmieszniej - zrobiłem 2 pendrivy z instalatorem 22H2 na innym komputerze - przy próbie rozruchu wywala BSOD, natomiast Clonezilla bootuje się normalnie.
  • 6
@maniek50005: nie bardzo moge na czysto stawiać system, bo tam jest nainstalowane w pi.diec jakiegoś softu medycznego, do którego trzeba mieć instalatory i licencje. Oczywiście soft jest legalny, ale weź teraz szukaj tego po paru latach.
@vulcanitu no właśnie na tego typu komputerach robiłem już trochę w życiu upgradów i były czasem różne problemy, ale TEN mam pierwszy raz.
@dominowiak: kiedys mialem podobny problem na jednym lapku z win 8 tylko instalator win 10 po paru minutach pracy po prostu sam oznajmiał ze wystapil jakis blad i update nie jest mozliwy. Co mi wtedy pomoglo to znalezienie jakiejs bardzo starej wersji win 10, chyba jeszcze z 16 na początku i zrobienie updatu z niej, a dopiero potem updatowanie do najnowszej wersji. Dlugo to wszystko trwalo wiec zalezy czy bardzo Ci