Wpis z mikrobloga

#rosja #wojna #ukraina #wojsko #polska #informatyka
#mobilizacja #finanse

Potwierdzają się wiadomości sprzed kilku miesięcy. Rosyjskie Ministerstwo Obrony przygotowało nową testową bazę danych do mobilizacji. Baza już została ukończona i w najbliższym czasie może zostać użyta. Co zawiera?

W Rosji od jesieni ub.r. tworzona jest baza zawierająca obszerne dane o osobach podlegających obowiązkowi służby wojskowej z numerami telefonów i e-mailem, majątkiem, stanem zdrowia. Mówi o tym pracownik firmy informatycznej, który widział utworzoną baze- informuje MoscowTimes.

Według jednego z rozmówców w samej Moskwie nad digitalizacją dokumentów papierowych pracowały setki osób: „Jak dobrze to zrobili, to się okaże, ale coś zrobili”. - komentuje. ( Duży optymizm nie bije z tej wypowiedzi)

Nowa baza pozwoli na szybkie zamknięcie granicy dla osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej, a także poszukiwanie zmobilizowanych w celach miejskich. Baza będzie w pełni operacyjna w kwietniu 2024 r., ale „skuteczną mobilizację” można przeprowadzić znacznie wcześniej.

Prezydent Władimir Putin zażądał stworzenia bazy danych o osobach podlegających obowiązkowi służby wojskowej pod koniec listopada ub.r. W tym czasie mobilizacja, zdaniem samego Putina, została zakończona, ale prezydent nie podpisał dekretu o jej zakończeniu. (Wciąż trwa)

Departamenty będą dzielić się danymi dotyczącymi ludności z wojskowymi urzędami rejestracyjnymi i rekrutacyjnymi. Np. MSW udzieli informacji o meldunku/rejestracji czasowej i prawach jazdy, Centralna Komisja Wyborcza – o wpisie w miejscu zamieszkania/ pobytu ze spisów wyborców

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej – o numerach telefonów i adresy e-mail pozostawione przez obywatela na stronach rządowych (Gosuslugi, konto osobiste na stronie internetowej służb podatkowych, strona internetowa Rosreestr itp.).

Baza będzie zawierała również informacje o odroczeniach od mobilizacji, a także będzie uwzględniała „przeniesieniu do rezerwy” obywateli. Ważne jest, aby zrozumieć, że baza danych nie jest budowana od podstaw.

Będzie to twór powiązany z ujednoliconym rejestrem ludności utworzonym już przez Federalną Służbę Podatkową, która przechowuje dane różnych agencji rządowych o wszystkich obywatelach Rosji, wyjaśniło wysokiej rangi źródło w publikacji.

Powyższy tekst za MoscowTimes. Ode mnie - Ewentualna kolejna fala mobilizacji będzie dużo sprawniejsza. Są informacje o możliwe blokowaniu granic. Do tego jak widać systemowe logiczne rozwiązania zostają wprowadzane. Ogarniają ten aspekt i wyciągają wnioski.

https://twitter.com/MattLech23/status/1626944077101948929?s=20
Pobierz
źródło: temp_file.png9028468033534956758
  • 3