Wpis z mikrobloga

Cześć. Za 2-3 miesiące chcę założyć działalność, która będzie świadczyć usługi marketingowe głównie dla firm. Przychód jakieś 60-70 tysięcy rocznie i chętnie skorzystałbym ze zwolnienia podmiotowego VAT. Jednak poczytałem, że trzeba uważać na świadczenie usług doradztwa. Nie zamierzam go świadczyć, ale boję się na mailu odpowiem na jakieś pytanie klienta poza usługą i zostanie to potraktowane jako doradztwo. Czy przy sytuacji, gdzie 90% klientów to firmy dla świętego spokoju lepiej być vatowcem? Bo ja głównie z klientami będę zawierał umowy przez maila nie na piśmie. Czy US sprawdza maile z klientami podczas kontroli?

Bo w sumie w każdej branży się klientom doradza. Nawet czytałem, że biura rachunkowe mają z tym problem, bo niby nie muszą być na VAT, ale jednak bardzo często doradzają klientom.

#ksiegowosc #podatki #urzadskarbowy
  • 3
@Roksanos Możesz tutaj się zarejestrować i oddzwaniają i możesz o tym pogadać i jak Ci się spodoba wziąć ich do prowadzenia
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
US głównie ocenia na podstawie faktur i co na nich napisane. jak grzebią bardziej w przypadku kontroli to chcą jakieś inne dokumenty ale to rzadkość. głównie na podstawie PKD i tego co na fakturach oceniają.
jak 90% klientów to będą VATowcy to może nie ma sensu unikać VATu. z tych
@zibizz1: No właśnie gotówką nie mam za bardzo jak bo to usługi marketingowe w internecie świadczone na odległość ;p - A ten infakt polecasz? Bo pewnie sporo mają klientów, a zawsze byłem zdania, że lepiej mieć księgowego w pobliżu by pogadać raz na jakiś czas w cztery oczy. Na fakturach na pewno nie będzie słowa "doradztwo", pkd też będzie odpowiednie. Bo ja głównie będę świadczył takie usługi jak prowadzenie fanpage'a, usługi