Wpis z mikrobloga

Mega martwi mnie antypolska narracja na reddicie. Pod wpisem o Scholzu wzywającym do przekazywania czołgów na pełnej #!$%@? idzie narracja, że niemcy w ogóle nie blokowali dostaw leopardów i wszystko to wina Polski. Nawet są ostro "plusowane" komentarze, że dostaliśmy za sowieckie czołgi za darmo leopardy i challengery (tak, dostaliśmy niby leopardy które to powoli wycofujemy ze służby). Pis stał się idealnym powodem by rąbać nas na każdym kroku. Tak jest pod prawie każdym wpisem gdzie mowa o dostawach czołgów i innego sprzętu.

https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/1153occ/germany_scholz_tells_western_allies_to_deliver/

#ukraina #polska
  • 20
@Feuforce: Każda promowana tutaj firma na Wykopie działa tak samo. Tkwisz w jakiejś kretyńskiej bańce, bo teraz masz jakiś problem z Orlenem. Zapomniałeś o Play, Solgazie, mBanku - każdy większy sponsor na Wykopie miał taką samą aferę, ale matoły nadal myślą, że Kaczyński osobiście przegląda Wykop i podsyła komentarze do moderacji.

Jeśli myślisz, że Orlen jest traktowany jakoś wyjątkowo, to dałeś się zrobić jak dziecko. Towarzysz Andropow gdyby żył, to teraz
@Feuforce: Dzięki za linka. Ilość dezinformacji, jaką zobaczyłem w komentarzach zmotywowała mnie do napisania paru słów od siebie, do czego zachęcam innych. Z #!$%@? wyboostowałem nawet parę komentarzy xD Wystarczy spojrzeć na ilości wpisów, reakcji itd. To są tysiące nieuświadomionych ludzi. A połowa (jak nie więcej) komentarzy to zwyczajny rosyjski psy-op na który nabierają się nasi koledzy zza Odry i reszta świata. Moim zdaniem takim rzeczom trzeba od razu zapobiegać, bo
@Feuforce: I co, będziemy za to winić zachód, Niemcy? Trzeba być realistą. PiS potrafi jedynie urabiać tępych Polaków za pomocą tvpis. Przez te lata zrazili do siebie całą Europę, zarówno Francję jak i NIemcy, opierając się jedynie na USA (których też próbowali wnerwić próbą zlikwidowania TVN xD).

Ten rząd praktycznie zniszczył Polskę pod względem pozycji na arenie międzynarodowej.

I ja się absolutnie nie będę dziwił, że po wojnie każdy będzie Polskę
@CultedelaRaison: Narracja, że dostaliśmy czołgi od niemiec i UK za przekazane czołgi sowieckie jest nieprawdą. To samo szerzenie narracji, że nam za wszystko co przekazaliśmy płacą niemcy. Piszą tam o tym, że dostaliśmy Challengery i Leopardy (próbując pokazać jakie fajne są Niemcy) i pomijają Abramsy by za bardzo USA nie pochwalić, bo przecież oni też źli bo cisnęli po nich by przekazać Leo.