Wpis z mikrobloga

@Dentka7:

Juz to widze jak wynajmujesz mieszkanie w Paryzu za 500 euro.

Czytanie ze zrozumieniem szwankuje czy resetuje się o czym rozmawiamy?

I nikt nie będzie jechał robić za minimalną do Monachium

Za minimalną to się robi na zadupiach a nie pcha gdzieś do stolicy. W dodatku jak trzeba mieszkanie wynajmować.

Utrzymasz bez problemu.

Za 2700? To ile kosztuje wynajem mieszkania, prąd, woda, śmieci itp? 500zl?

Totalne bzdury.

No właśnie
Czytanie ze zrozumieniem szwankuje czy resetuje się o czym rozmawiamy?


@PiotrFr: Przeczytaj od samego poczatku cala konwersacje. Nie wniosles zupelnie nic nowego do konwersacji. To ze na zadupiu mozna wynajac za grosze to oczywiste. Od samego poczatku pisze, ze za minimalna w stolicy / duzym miescie z mozliowsciami nie przezyjesz.

A to za na zadupiu prezyjesz to oczywisite, tylko po co emigrowac na zadupie, rownie dobrze mozna siedziec na zadupiu w
@Dentka7:

To ze na zadupiu mozna wynajac za grosze to oczywiste. Od samego poczatku pisze, ze za minimalna w stolicy / duzym miescie z mozliowsciami nie przezyjesz

Tylko w stolicy nie zarabia się minimalnej.
W mniejszych miastach też są możliwości. Często miasto powiatowe na zachodzie daje większe możliwości pracy niż duże w Polsce.

Jesli chcesz mieszkac na zadupiu, w którym jest praca - czyli jakies zakłady (bo po co siedziec na
Tylko w stolicy nie zarabia się minimalnej.


@PiotrFr: To inny temat.

Mówimy o normalnym życiu a nie jakieś wegetacji niewiadomo gdzie mieszkając.


To co przedstawilem to nie wegetacja a minimalne koszty zycia. Mozesz rowniez wydac 1100zl na mieszkanie, 500zl na jedzenie i nadal zostanie Ci 1000zł na cokolwiek tylko chcesz.

Inna kwestia ze wg. mnie mieszkanie na zadupiu we Francji to wg. mojej definicji juz wegetacja, bo nie ma tam nic
@Dentka7:

Mozesz rowniez wydac 1100zl na mieszkanie, 500zl na jedzenie i nadal zostanie Ci 1000zł na cokolwiek tylko chcesz.

Mieszkanie z opłatami za 1100? Ciekawe gdzie?

bo nie ma tam nic co mnie interesuje ani nikogo kto mnie interesuje.

Nawet nie pytam co to jest i gdzie xD

Nigdy nie wyjechałbym do Francji, z daleka od swojej rodziny, kultury i kraju, po to zeby mieszkac na zadupiu i miec efektywnie moze
Bo widzisz tylko pieniądze, i tu jest problem.


Pieniadze to widzisz Ty skoro dla minimalnej wyprowadzilbys sie na zadupie Francji.

Poza pieniedzmi jest cos takiego jak standard zycia, ktorego zadupie Francji na minimalnej mi nie zaoferuje.

A na takim "zadupiu" jest wszystko co potrzeba, przy odpowiednim wyborze możesz mieć opcje pracy, której nawet w Warszawie nie dostaniesz.


Ok xD
Ale farmazonisz kolego xD

Btw nie ma na to szans


@PiotrFr: Oczywiscie
@Dentka7:

Pieniadze to widzisz Ty skoro dla minimalnej wyprowadzilbys sie na zadupie Francji.

Tak tak, jadę gdzieś dla pieniędzy, bo mało płacą a tobie nie zależy na pieniądzach, więc nie rozumiesz, jak można mieszkać gdzieś, gdzie płacą mnie. Logika xD

Poza pieniedzmi jest cos takiego jak standard zycia, ktorego zadupie Francji na minimalnej mi nie zaoferuje.


Jaki standard? Wysoka jakość usług publicznych, najlepsza służba zdrowia w Europie. Nawet za dentystę czy
Tak tak, jadę gdzieś dla pieniędzy, bo mało płacą a tobie nie zależy na pieniądzach, więc nie rozumiesz, jak można mieszkać gdzieś, gdzie płacą mnie. Logika xD


@PiotrFr: Tak, nie zalezy mi na wyjezdzie dla 1k wiecej. Nie trzyma sie to kupy.

Jaki standard? Wysoka jakość usług publicznych, najlepsza służba zdrowia w Europie. Nawet za dentystę czy okulary nie place xD


W Polsce tez nie placisz za okulary i za dentyste
@Dentka7: Niemerytoryczne to jest twoje bajdurzenie o kosztach życia w Polsce. Może i @PiotrFr Ci w to uwierzy, jeżeli dawno nie był w kraju. Pokaż mi te mieszkania za 1100 z opłatami, pokaż mi te rachunki, na których koszty miesięczne za wychodzą po 300 zł. A gdzie jakaś elektronika, książki, rozrywka, samochody, ubrania, zabawki, wakacje, Chyba #!$%@? żyjemy w równoległych rzeczywistościach. Na zachodzie jest drożej i mają wyższe pensje. Tylko że
Chyba #!$%@? żyjemy w równoległych rzeczywistościach.


@Bertoos No nie, po prostu nie masz swiadomosci.

Pokaż mi te mieszkania za 1100 z opłatami, pokaż mi te rachunki, na których koszty miesięczne za wychodzą po 300 zł.


https://www.olx.pl/d/oferta/wynajme-mieszkanie-CID3-IDTyU3g.html
https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-do-wynajecia-CID3-IDS84Ay.html
https://www.olx.pl/d/oferta/do-wynajecia-na-wynajem-wynajme-mieszkanie-radzymin-CID3-IDSuDNN.html
https://www.olx.pl/d/oferta/wynajme-mieszkanie-na-wsi-pracownikom-w-delegacji-CID3-IDGQXKK.html
https://www.olx.pl/d/oferta/wynajem-mieszkania-CID3-IDRAytU.html

A to tylko z OLX pierwsze lepsze. Takich mieszkan jest wiecej i nawet jeszcze tanszych poza OLX jak sie bezposrednio zagada do ludzi na wsi.

A gdzie jakaś elektronika, książki, rozrywka, samochody,
@Dentka7: sam pierwszy link to jest 800 + 600 czynszu plus prąd. Czyli 1500-1600
Resztę pominę (sądząc po rozrzucie lokalizacji mocno sortowaleś) bo znam tamte okolice i tam z minimalną jest problem (a właściwie z samą umową)
@Bertoos spoko nie uwierzę we wszystko. Sam wynajmuje swoje mieszkanie w małym miasteczku plus żony w Warszawie, więc mimo faktu, że nie mieszkam w kraju wiem co ile kosztuje. Same opłaty to jest masakra
@Dentka7:

Na pewno jest to bardzo istotna informacja dla osoby jadacej pracowac za minimalna.

Nie, tobie się wydaje, że małe miasto na zachodzie to jak wieś na Podlasiu

Zycie za minimalna w Polsce na dzien dzisiejszy nie odbiega znaczaco od zycia za minimalna za granica

Ale jak wiemy, nie mieszkasz tam, więc jest to tylko "wydaje mi się "

To nie jest przepasc jak 20 czy 30 lat temu czy nawet
sądząc po rozrzucie lokalizacji mocno sortowaleś


@PiotrFr: w ogole nie sortowalem po lokacji, wszedlem w wynajem i posortowalem po cenie od najtanszych. Tam jest kilka stron tego.

Inna kwestia, ze OLX to tylko przyklad, bo mnie o przyklad spytal. Tani wynajem, (za totalny bezcen) znajdziesz w kazdej wsi nawet w mazowieckim. Ale to nie bedzie na OLX.

Ale jak wiemy, nie mieszkasz tam, więc jest to tylko "wydaje mi się "
@Dentka7:

okulary dostajesz za darmo jak pracujesz na umowe o prace.

Zmyślasz albo nie wiesz o czym mówisz.
Zwrot od pracodawcy możesz dostać tylko, jeśli min połowę czasu pracy spędzasz przed monitorem. A pomijają te przypadki refundacja wynosi 35zl za 2 szkła. Powodzenia z okularami.

Dentyste masz na NFZ w jakims zakresie

Słowo klucz "w jakimś zakresie" czyli wyrwanie i najtańsza plomba, ale tylko na przednich zębach. O jakichkolwiek znieczuleniach nie
Dlaczego tam musimy a tu nie? Bo ktoś mieszka np u rodziców? No to inna sprawa ale nie ma to nic do porównania kosztów


@PiotrFr: Dokladnie, wrzucilem to mimochodem.

Jesli chodzi o same koszty to temat jest prosty, Polska jest "srednio" duzo tansza - wyjazd za minimalna za granice jest tylko dla ludzi którzy nie maja pojecia o mozliwosciach we wlasnym kraju. Sprowadza sie to moze do 1k roznicy i to
@Dentka7:

Sprowadza sie to moze do 1k roznicy i to tylko jak jestes zmuszony wynajmowac mieszkanie w PL.

Nie 1k, ale widzę że tego nie pojmiesz.
Minimalna 2700 vs 7000, ceny wynajmu podobne, brak kosztów leczenia, może i żywnosc trochę droższa (ale ciężko mi ocenić)
Przy czym jest jedna istotna różnica, jak potrzebujesz kasy to sobie zrobisz nadgodziny czy jakąś sobotę i dochodzi +150PLN albo +200€, i nagle zaczyna się powiększać
@PiotrFr: Ja juz to skomentowalem: Minimalna = niski poziom.

Nie 1k, ale widzę że tego nie pojmiesz.

W ostatecznym rozrachunku 1k.

Nie spowoduje to nagle zmiany w moim podejsciu, ze we Francji zyje na sensownym poziomie. Zyje na dnie spoleczenstwa za minimalna.