Wpis z mikrobloga

Cześć, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak nazywa się taka płytka od której odpadło mi micro USB przy lampce? Niestety nie potrafię tego znaleźć nigdzie a może to ma jakąś specjalną nazwę.
Ewentualnie może mi ktoś podpowiedzieć jak micro USB powinno być tam przylutowane? Było przymocowane na drugim zdjęciu od góry, niestety nie wiem czy musi być ono przylutowane tylko po bokach czy również gdzieś pod spodem. Niestety nie znam się na tym za bardzo a chce naprawić tą lampkę więc proszę o pomoc.
#elektryka #elektronika
Arturq66 - Cześć, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak nazywa się taka płytka od której...

źródło: 7995380A-6C8C-4AE3-A642-6D79D569C178

Pobierz
  • 12
@rybeczka: 10mmX18mm.
Dodam że jak wpisuje w Google plytka z micro usb to wyświetlają mi się same takie z których wychodzę 5 pinów. Niestety moja posiada ich 4. Muszę więc znaleźć taką która też ma 4 prawda? Czy mogę dokupić jedna z tych posiadającą 5 i jeden pominąć?
@rybeczka: usb tak ale micro usb już ma ich zazwyczaj 5. A w moim przypadku jest ich 4 a było tam zamontowane micro usb. Da radę więc podpiąć taką płytkę co ma 5 pinów do mojej lampki? Może głupie pytania zadaje ale wybaczcie :)
Niestety nie znam się na tym za bardzo a chce naprawić tą lampkę więc proszę o pomoc.


@Arturq66: z całego microusb tam są brane tylko 2 skrajne druty - +5v i masa. Pozostałe są tylko po to, by mechanicznie było czego się trzymać.
Wydaje mi się, że tam niebardzo jest już do czego lutować, a takiego gniazdka - i tak byś dobrze nie polutował - więc jednye rozsądne rozwiązanie wg mnie