Wpis z mikrobloga

@pastaowujkufoliarzu zysk z takie dofinansowania jest kolosalny dla kredytobiorcy. przy kredycie ok. 390k. jesteś do przodu ok 70k spłaty kapitału i ok 90k niezapłaconych odsetek. które w sumie możesz odrazu wrzucić na kapitał albo nadpłacać od 3 roku kredytu. Pytanie zasadnicze jest takie ile osób będzie mogło skorzystać z tego kredytu i czy będzie to istotny czynnik stymulujący ceny nieruchomości.
Pytanie zasadnicze jest takie ile osób będzie mogło skorzystać z tego kredytu i czy będzie to istotny czynnik stymulujący ceny nieruchomości.


@ratelier: Wg aktualnej wersji i plotek w cholerę dużo, bo miałoby nie być limitów, tylko "spełniasz kryteria = łapiesz się". Kryteria < 45 lat + brak więcej niż 1/2 udziału w mieszkaniu u siebie i partnerki/ka, to jest naprawdę niewiele

Myślę, że pieniądz jest tak dobry, że ludzie staną na
@pastaowujkufoliarzu: zastanawiam się jaką logiką eksperci z expander się kierują, dla raty "starej" pokazując stałą, a dla "nowej" malejącą. zauważyłem, że generalnie lubią porównywać jabłka z pomarańczami, dając do tych tabel jakieś gówniane założenia typu rata dla wkładu własnego 10%
Pytanie zasadnicze jest takie ile osób będzie mogło skorzystać z tego kredytu


@ratelier: Sporo, młodzi programiści zacierają ręcę xD nie dość, że zarobki 15-20k, to jeszcze kredyt za półdarmo na który zrzucą się sebkowie z fabryk zaiwaniający na wzięty w 2020 kredyt na zmiennym XDDD
@powodzenia pewnie z tego tytułu że w obu przypadkach pewnie będziesz ładował się pod korek a w przypadku stałej raty maksymalne miesięczne obciążenie jest mniejsze. Dodatkowo standardowy kredyt z tego programu przez pierwsze lata jest na malejącej racie a po okresie dofinansowania wchodzi na stałą ratę
@TypowyZakolak: dom nie jest odebrany i nie mam kredytu i nigdy nie miałem, ale załapie się na jego wykończenie czy np. zakup mieszkania ?
z drugiej strony przez 10 lat bym nie mógł domu odebrać