Wpis z mikrobloga

@sm_m Skąd masz takie informacje? już drugi raz coś takiego czytam i się dziwię.

ja czytałem ich FAQ i było tam tylko coś takiego:

Will PS VR2 games be digital only or will there be physical disc releases?

PS VR2 games will be available in a digital format. Physical disc releases for select titles will also be available.

Czyli niektóre gry mają szansę na fizyczne wydanie.
Będzie dokładnie tak samo jak z PSVR1. Garstka tytułów wyjdzie w pudełkach, reszta tylko cyfrowo. Ot taka rzeczywistość VR, gry wydawane na fizycznych nośnikach praktycznie nie istnieją w tej branży.
@nostalgiwolf: W sumie dlaczego tak jest? To jakaś próba wymuszenia nowego standardu przy okazji jego wprowadzenia VR do świata konsol? Nie mogą wymusić samych cyfrówek ogólnie dla konsol, bo wybuchnie kontrowersja, ponieważ gracze mieli je do tej pory (pamiętamy premierę Xbox One), ale wyczuli, że przy okazji VR przejdzie więc korzystają z okazji?
@yeradd: Dokładnie jest jak piszesz. Po cichu wycofują pudełkowe...

Pewnie wychodzą z założenia, że jak ktoś jest w stanie dokupić akcesorium do konsoli w cenie większej od niej samej to i przelknie brak wersji fizycznych gier.

Dla mnie PSVR2 mógłby kosztować i 5k, o ile specyfikacja się broniła. Gier w wersji Digital za 300 zł+ na pewno nie kupię.
@nostalgiwolf: Powielasz niezdrowy mit w oparciu o brak danych jak mniemam. Regularnie od lat przeglądam dane sony dla inwestorów gdyż dokładnie procentowo precyzują tam stosunek gier cyfrowych względem wszystkich sprzedanych i tak dla przykładu:

Za rok 2021 kolejno 4 kwartały sprzedaży gier fizycznych to: 29%, 38%, 38%, 29% (34% za cały rok). Z kolei za 22 informacje są do trzech kwartałów kolejno: 21%, 37%, 38%.

Gry fizyczne tracą bez wątpienia z
@yeradd: @Kakaladze: Ja nie piszę o grach ogólnie, a o grach na VR. O ile na PC czy na konsolach jest jeszcze niemały opór przed wydawaniem gier wyłącznie cyfrowych (no chyba, że dotyczy to jakichś mniejszych tytułów), to ile znacie platform VR na których każdą, albo przynajmniej większość gier można dostać w pudełku? No właśnie, ja też żadnej. W VR się już tak przyjęło, że dużo tytułów wydaje się wyłącznie
@nostalgiwolf A to doszło do małego niezrozumienia z mojej strony. Ale jak jesteś ciekawy to i tak polecam zerknąć na dane Sony które wysłałem.

Kupując swoje PSVR2 świadomie byłem przygotowany na to że i tak będę grać w gry głównie cyfrowe, aczkolwiek jak tylko mogę to wybiorę pudełka. Jest trochę gier które wyjdzie w pudełku z takich co pamiętam to Saints & Sinners 2, Song in The Smoke, Synth Riders, Star Wars,