Wpis z mikrobloga

Robię remont pokoju i wymyśliłem sobie zrobić kino domowe. Zaplanowałem zrobić w pokoju (pokój 4,8mx4,5m) odpowiednią ścianę do wyświetlania obrazu, projektor z drugiej strony pokoju. Jestem laikiem w tym temacie i mam parę pytań, może ktoś się zna na takich rzeczach:

Jakie kable potrzebuję do podłączenia projektora w ścianie? Remont jest do gołej ściany i chcę schować kable w ścianie. Co trzeba doprowadzić do takiego projektora żeby to działało? Źródłem obrazu będzie komputer, rozumiem że poza zasilaniem kabel HDMI czy coś jeszcze?

Jaki projektor wybrać? +-2000-3000zł Ile lumenów potrzebuję zakładając że w pokoju będzie roleta zaciemniająca. Rozdzielczość minimum 1080p?

Jakie głośniki/kino domowe do tego w zbliżonym przedziale cenowym do projektora? Głośniki rozumiem wystarczy, że podłącze do komputera czy wymagają połączenia z projektorem?

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki jak się za to zabrać.

#kiciochpyta #kinodomowe #remontujzwykopem #remonty #projektor #projektory #elektryka #pytanie #filmy #kino
  • 4
@Talvi:
1. Głośniki to podłączysz do amplitunera, jeśli chcesz KD, a nie komputerowe pierdziawki. Kolejność najlepsza komputer > amplituner > projektor. Kable to HDMI.
2. Na kablach nie oszczędzaj - zwłaszcza na HDMI, żebyś za 2 lata nie pruł ścian, jak Ci się 8K zachce.
3. W 1080p nie ma co się bawić obecnie. Celuj w 4K
4. Do projektora potrzebujesz doprowadzić HDMI i zasilanie.
5. Nie bawiłbym się w podłączanie
@Talvi ja tylko mogę doradzić że zamiast kabli w ścianę daj kanał, taki żeby przeszedł spokojnie kabel z wtyczką HDMI bo jak będzie trzeba wymienić to żaden peszel nie pomoże, wtyczki na HDMI nie zarobisz. często daje się w ścianie kanał wentylacyjny. za to zasilanie możesz podciągnąć i dać gniazdko w okolicy przewidzianego projektora.