Wpis z mikrobloga

Czy mogę/czy będzie to poprawne jeśli doprowadzę prąd do kamery IP skrętką od domofonu? Długość 15-20m. Nie mam w pobliżu źródła zasilania i chciałbym wykorzystać skrętkę pod domofon (nie jest używana, nic tam nie idzie a obudowa od domofonu będzie obok kamery) i z jednego końca podłączyłbym zasilacz od tej kamery czyli 12V 1A. Będzie działać czy będą jakieś zakłócenia? Czy na takiej odległości potrzebuję np. 1.5A zasilacza?
#monitoring #elektronika #kamery
  • 4
@Mikseth: Wydajność prądowa w ogóle zasilacza nie ma nic wspólnego z długością przewodu który do niego podłączysz. Nie napisałeś w ogóle co to za sprzęt więc nie wiadomo czy 1.5A wystarczy.
@Mikseth 1. Czy faktycznie to jest skrętka 4 pary czy inny wynalazek.
2.jak faktycznie skrętka to zarabiasz użyj takich rozdzielaczy poe i będziesz miał na końcu wtyk I podłączasz do kamery ale pasuje jakąś puszkę mała dać żeby schować

3. Jak beszie mega Kijowa skrętka to spadnie ci napięcie w ciul przy obciążeniu, to już sobie musisz sprawdzić :)
@Solitary_Man: Imou Bullet 2S, ma niby wyjście Ethernet ale chyba jedynie o zasilanie chodzi bo w opisie jest jedynie wifi. Zerknę na ten przewód bo ma już z 10 lat, ale to raczej nie typowa skrętka pod ethernet a pewnie jakiś zwykły z wieloma żyłami.
@dktr do tej kamery jest w zestawie zasilacz 12V 1A stąd pytałem o 1.5 A.

Czyli jeśli to zwykły przewód wielożyłowy to mogę po prostu się