Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracbaza #korposwiat
jeśli skończyłem co miałem zrobić i chce pochillować bombe to jest bezpieczne zostawianie właczonego laptopa i najwyżej słuchanie czy nie mam powiadomień???? Czy pracodawca musi poinformować pracownika że np. ma zainstalowane urządzenie na laptopie które monitoruje aktywność (klikanie, pisanie itp). Albo jakieś inne programy wyłapujące takie rzeczy???? CZy może zainstalować co chce i nawet nie wiem że jestem sprawdzany.

Mamy w firmie program do zapisywania godzin, od której do której i co się zrobiło. Ale wiadomo, że jak pracuje się z domu to czasami można poleniuchować
  • 13
@NoToTenTego: powinno być w umowie lub regulaminie pracy, zwykle coś w stylu że na urządzeniach, sieciach, vpn zleceniodawcy nie masz domniemania prywatności, plus info o monitoringu w celach bezpieczeństwa, przekazania własności danych i nośników. Zwykle w sekcji zachowania poufności umowy.

Generalnie istnieją bossware które się dodają poprzez intel management engine i monitorują pracę plus pozwalają na podgląd co się na maszynie dzieje

a niedługo będzie też nadzór fal mózgowych: https://wykop.pl/link/7018271/technologia-do-masowej-kontroli-fal-mozgowych-ludzi-juz-istnieje-davos-2023
@NoToTenTego jak dostałeś od pracodawcy sprzęt to jest jego własność. może tam być nawet koparka crypto i to jego sprawa.
ja nawet na tel służbowym miałem apki i ustawienia od pracodawcy i to nie takie by FB był zablokowany.

musisz kombinować, jakieś spotkania sam że sobą, samorozwój czy coś takiego
@programista15cm: Sam uwazam, ze nie jest jakos fajnie obserwujac oferty, do zmiany pracy bede sie przymierzać w kwietniu jak dobije magiczny rok expa ale zachecam do poczytania jego komentarzy, zrozumiesz o co mi chodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)