Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

ktoś mi wytłumaczy na chłopski rozum?
rok temu kupiłem Ledgera, podpiąłem go pod portfel MetaMask
i myślałem, że po prostu nie idzie jakby z tego adresu wysłać bez Ledgera

no ale dzisiaj z ciekawości wziąłem te 24 hasła i pobrałem na telefon TrustWallet i tam zalogowałem się tymi hasłami i normalnie przesłałem na próbę 2$ na inny adres i poszło bez żadnego potwierdzenia Ledgarem.
Ja coś mam źle zabezpieczone czy jak?
Na komputerze jak robię to muszę podłączać Ledgera żeby potwierdzać transakcje i myślałem, że po prostu ten adres jest zablokowany jakoś, że trzeba z niego potwierdzać.

Czyli po prostu jak ktoś by mi ukradł hasła to normalnie może się zalogowaćna telefonie i przesłać bez żadnego potwierdzania?
  • 8
@emjot86: ale jak ten portfel mam podpięty pod różne strony gdzie stackuje lub mam konta i brałem udziałem w różnych przed sprzedazach itp. ?
to jak wygeneruje nowy portfel to z automatu nada mi nowy adres?
nie mogę zresetować jakoś samych nowych haseł?
@drivex: bo szczerze mówiąc nie mam na tym portfelu żadnych środków, ale mam go w różnych przedsprzedażach i stackinagach gdzie odbieram co jakiś czas jakieś tokeny
@duszek360: zaloz sobie nowy portfel w ledgerze, ale wczesniej przenies gdzies srodki. Secret phrase ma byc tylko i wylacznie na Twojej papierowej kartce, nigdzie go nie podawaj. Metamask dziala jak nakladka na Ledgera umozliwiajac interakcje z Ledgerem (czyli coldwalletem) i potwierdzanie transakcji - oczywiscie kiedy go tak skonfigurujesz.