Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki,

Naszła mnie wczoraj ochota na Burgera Drwala. A że do maka mam (trochę) daleko, to wybrałem się do Lidla po zakupy.
Potem chwyciłem za kamerę i voila! Złożyłem wszystko w szybki 3 minutowy filmik- mały instruktaż jak zrobić takie cudo u siebie w domu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Zapraszam do oglądania :) i subowania #mickiewiczgotuje

Dopiero raczkuję więc wszystkie uwagi mile widziane

PS: chyba kończy mi się kamera, wybaczcie te piski w tle ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#jedzenie #gotowanie #jedzzwykopem #gotujzwykopem #burger #mcdonald #drwal #tworczoscwlasna #chwalesie #polskiyoutube #youtube
wylaczenaamen - Witajcie Mireczki,

Naszła mnie wczoraj ochota na Burgera Drwala. A ż...
  • 28
@wylacze_na_amen: Ale sos to akurat mogłeś dopracować. Poszedłbym raczej w kierunku domowego sosu do bigmaca, czegoś bardziej octowego z drobno posiekaną cebulką i korniszonami.
Taką ilość sera trzeba przełamać czymś bardziej zdecydowanym.
No i mięso jest źle wysmażone, bo ciągle nim ruszałeś zamiast pozwolić na porządne zrumienienie.
I nie szkoda Ci jajek? Jedno by przecież spokojnie wystarczyło.
Nie rozumiem też tego podgrzewania bułek w piekarniku. Wyszłyby lepsze stostowane na patelni z
@wylacze_na_amen: kilka podpowiedzi od starego wygi burgerowego
-mięso na naprawdę minimalnej ilosci oleju, najlepiej jakieś z karka wołowego to będzie soczyste, no i pieprz oraz sól z każdej strony na patelni
-boczek na suchej patelni- będzie bardziej kruchy tylko wtedy mniejszy ogien
-do camemberta z kolei więcej tłuszczu, tak żeby zakrył chociaż dno patelni
- bułki w piekarniku- tego nie rozumiem najbardziej, po to się kombinuje na wszelkie sposby z jakimś
Wow! WOW!
Dżizas, co za rollercoaster! Dzisiaj przy oglądaniu dużo emocji!

Wjechały napisy na film. Doceniam postęp.
Dźwięk nie oceniam, wyłączyłem na wstępie - przesłuchałem tylko momenty gdy mięso wpada na patelnię.

Od strony kulinarnej:
- nałożenie panierki na ser na długo przed smażeniem? Hm, to akurat jest ciekawe, zawsze mnie uczyli że panierkę nakłada się tuż przed wrzuceniem na patelnię, a tu pewna nowość.
- smażenie bekonu na oleju - zamiast