Wpis z mikrobloga

Mając nadzieję na większą ilość kilometrów w tym roku wybrałem się na bikefitting.. Rower miałem ustawiony o tyle o ile korzystając z poradników na YT i jakiś artykułów w necie więc uważałem, że było nieźle. Trasa 100 czy 160 km bez problemu robiona, gdzieś tam kolano czułem czasami, ręka trochę cierpła, ale po rozluźnieniu było ok. Ale to co wczoraj się stało to głowa mała.. Czary. Ustawienie bloków, wkładki, siodło i reszta ustawień robi taką różnice, że człowiek się zaskakuje jak mógł tak się katować. Siodło i odciążenie rąk to dla mnie gamechanger. Jednym słowem polecam, choć trzeba się przygotować, że sama kwota z bikefitting to początek.
#szosa #bikefitting #rowery
vanderbike - Mając nadzieję na większą ilość kilometrów w tym roku wybrałem się na bi...

źródło: cd393337f55b953665159e083ccfcb6c

Pobierz
  • 11
Siodło i odciążenie rąk to dla mnie gamechanger


@van_der_bike: miałem podobne odczucia :) może nie było dużych zmian bo siodło dał mi fitter o 1cm niżej ale dał parę wskazówek na co zwrócić uwagę i co jeszcze poprawić i teraz 300km bez lemondki bez najmniejszych problemów i drętwień wchodzi

A gamechanger dla mnie z poprzedniego sezonu to poznanie paru wykopków na wycieczce 200km na pickę, którzy to poopowiadali mi ile i
@mmichal: pistolet mam i po dłuższej jeździe sobie rozbijam mięśnie. faktycznie mega różnica. co do pozycji na rowerze i siodła to jest strzał w 10. dostałem jeszcze zestaw ćwiczeń otwierających miednicę i barki bo tu wiem, że jest taki problem, ale jak to z brakiem czasu bywa.
A gamechanger dla mnie z poprzedniego sezonu to poznanie paru wykopków na wycieczce 200km na pickę, którzy to poopowiadali mi ile i jak się rozciągają, rolują i jakich masażerów używają do rozbijania mięśni. Teraz męczę nogi wałkiem i kilka innych ćwiczeń


@mmichal: dasz info co to za ćwiczenia?