Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Nie biegałam jeszcze nigdy w zimie, a teraz zastanawiam się nad bieganiem, tylko nie wiem jak się ubrać.
Mam jakieś kurtki, ale wszystkie wydają się być albo za grube, albo za cienkie (typowe przejściówki) nie mam kurtki sportowej i jakoś nie bardzo chce ją kupować, by założyć ew parę razy w tę zimę.

Czy z doświadczenia możecie powiedzieć, że ta grafika ma rację? Że na temp np. 3 u mnie wystarczy cieplutka bluza? Lub po prostu bluza a pod spodem ocieplana bluzka?
Dać do tego dyży szal?
Czy zostać przy nie sportowej kurtce?

#bieg #biegajzwykopem #silownia #sport #bieganie
Fifka23 - Mam pytanko. Nie biegałam jeszcze nigdy w zimie, a teraz zastanawiam się na...

źródło: Screenshot_20230216_081825_Chrome

Pobierz
  • 6
@Fifka23 jak biegasz to ubierz się na +10 stopni i sam wiesz co Ci jest potrzebne.

Jak jest +10 to ubierz się tak jakby było +20.

Jak dopiero zaczynasz to cokolwiek.
Po drugim, trzecim biegu będziesz wiedzieć czy było za ciepło/zimno.

Przed biegiem ma być odczuwalny chłód.
@Fifka23 do czasu jak nie zaczniesz to nie poznasz swojego ciała. Zasada +10 zasadniczo działa ok.
Ze swojej strony mogę biegać na krótko, ale czapka i rękawiczki koniecznie.

Będziesz zdziwiony ile ciepła produkuje ludzkie ciało.
@Fifka23 Ja raczej marznę bardzo szybko, ale na temperatury w okolicy zera na luzie wystarcza mi bluzka termo + bluza (coś w stylu polar stretch). Cienka czapka + buff i jak jest mi naprawdę zimno to zakładam kaptur.
Jak jest mniej niż -5 to wjeżdża albo dodatkowe termo albo hybrydowy softshell.
Jedyna kurtka jaka realnie się przydaje to deszczówka.
Na początku może ci być zimno, ale po kilkuset metrach jest już bardzo
@Fifka23: no na oko grafika wydaje się ok. Wiadomo kazdy tez jest inny, ja przykladowo generuje bardzo duzo ciepła, szybko się pocę, więc zakładam na siebie troche mniej. Dodaj jeszcze to, że 2°C to nie zawsze odczuwalne 2. Jak będzie wiało to będziesz potrzebował dodatkowej ochrony, jak będzie bezwietrznie i słońce to nawet w spodenkach możesz biegać. Szal bym sobie odpuścił, lepiej jakis komin. Warto zainwestować w jakies najtańsze