Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem informacje od pracodawcy zebym sie wypisał z PPK. Ponoć na 200 osob tylko ja się nie wy pisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście na początku przekonywanie mnie że to jest złodziejstwo rządu itp że stracę te pieniądze że się nie opłaca. Jak zacząłem ich wyjaśniać to na końcu mnie poinformowali że boss będzie pokrywał to PPK w całości z mojej wypłaty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) praca w januszexie taka piękna, wszystko Ci #!$%@?
#praca #ppk #zus
  • 21
@saviola7: tylko mnie to zastanawia jak obecnie to działa gdyż na UOP mam minimalna ale przecież PiS wymógł na pracodawcach żeby pensje były wypłacane na konto. Jak oni to obchodzą ze na konto wpływa 5500 na minimalnej 3600 brutto?
@taktoto: być może jest to jako premia uznaniowe, a wręcz na pewno jakoś jest to obchodzone, ale jak to nie mam pojęcia. Bo tak na prawdę nic o tym nie mówią, mam tylko umowę i tyle. Siedze w tej firmie że względu na to że jestem z bardzo małej miejscowości i nie ma większych perspektyw dodatkowo zarobki nie są takie złe jak na małpią pracę bez żadnych skilli.
tylko mnie to zastanawia jak obecnie to działa gdyż na UOP mam minimalna ale przecież PiS wymógł na pracodawcach żeby pensje były wypłacane na konto. Jak oni to obchodzą ze na konto wpływa 5500 na minimalnej 3600 brutto?


@asdfiksowy: na konto minimalna, a koperta do ręki. Stary sprawdzony sposób. Cała Polska Powiatowa tak działa. Rząd o tym wie i przymyka oko. Jak w budżecie są dziury to podnosi płacę minimalną. Wtedy
@asdfiksowy

To jest kołchoz pracuje na minimalnej ale stawkę mam dwa razy wyższa i z tej stawki chca mi zabrać.


To masz fajnie, dlatego właśnie wyniosłem się z Polski powiatowej i mam wszystko na pasku. Lepiej weź to poerodlnij bo jak przyjdzie wypadek to dostaniesz gunwo od minimalnej a Janusz się będzie cieszył pod wąsem. Już to przerabiałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@spac_jesc_pracowac: nie możesz dać do koperty bodajże od 2022 całość musi wejść na konto. Nawet nam mowili że koniec z koperta mi bo każda wypłatę z firmy żeby dać w koperty mają przeswietlana. I nie może wyjąć 300k co miesiąc z konta firmy na nieznane cele.
@asdfiksowy Muszą. A różnica jest taka, że premią uzbaniową można sobie żonglowac, krzywo popatrzysz i już szaf może jej nie dać, wziąłeś urlop na żądanie, już szef może nie dać, poszedłeś na zwolnienie i już możesz nie dostać, szef nie chce, to nie musi ci jej dać, może ci dać złotówkę albo tysiąc. Z niczego nie musi się tłumaczyć a ty nie możesz się jej domagać
@taktoto: no w sumie dobra myśl i w praktyce też tak to działa, nie ma nadgodzin, przerwy nie płatne, pity dla młodych zabierają dla siebie, i teraz to ppk.. A jak się stawiasz to mówią że albo tam jest brama albo rób za tyle ile masz na umowie i będziesz miał wszystko płacone...
@Sam_w_domu: tylko ciekawe kto go zgłosi. Nawet jakbym chciał to jestem zbyt głupi żeby wygrać z nimi. Zawsze jakoś odejdą takie rzeczy a nawet jak się nie da to mogą posmarować komu trzeba. Zresztą nie wyobrażam sobie mimo wszystko zgłaszać swojego pracodawcy, trochę syndrom sztokholmski no ale cóż..