Wpis z mikrobloga

Cześć.
Jestem szczęśliwym posiadaczem tribana rc500 z roku 2021. Niestety w końcu przeciąłem oponę z boku i od 6 dni poszukuje jakichś gravelowych zamienników. Siedzę i czytam, czytam i siedzę i już zgłupiałem które mam wybrać. Jak już jestem zdecydowany to znajduje post że jednak na mokre podłoże są średnie i szukam od nowa, mam już dość po prostu, dlatego przychodzę bezpośrednio do was. Póki co jeździłem na oryginalnych, ale chciałbym wymienić na coś szerszego. Jesteście w stanie polecić coś na 70% asfalt 30% szutry/las/błoto w cenie do 300 zł za komplet? Dodam że jeżdżę w każdych warunkach tym rowerem, jedynie jak spadnie śnieg albo jest lód na ulicach to wskakuje na starego MTB bo jest pewniejszy, więc dobrze jakby opona również fajnie trzymała się mokrego podłoża. Proszę o pomoc, z góry dziękuję. #triban #wykoptribanclub #rower #gravel
  • 7
@buchowo: Opony są świetne, ale na sucho. Pewnie nie jeździłeś nimi po mokrym asfalcie :) aquaplaning mocno, w deszczowy dzień dwa razy skręcając na rondzie zaliczyłbym wywrotkę, tylko jakimś ósmym zmysłem się wybroniłem.

@ktosukradlmojlogin Poczytaj tu https://gravel.love/2021/11/opony-czyli-gravelowe-zloto-praktyczny-poradnik-doboru-opon-do-gravela/ pojeździsz na jednych, na drugich aż w końcu coś tam podpasuje. Idealnych nie ma :)
@ktosukradlmojlogin: Panaracer Gravelking SK+ będziesz zadowolony, trochę poza budżetem ale opona warta kasy, trzyma dobrze w każdych warunkach, nawet przy -10 jest przewidywalna, nie przebija się od byle czego, i jest lekka. Szczerze polecam
@dybligliniaczek: przyjrzałem się teraz bieżnikowi opony i rzeczywiście może zatrzymywać wodę. Zdarzało mi się jeździć po wilgotnym asfalcie, ale nie w deszczu i problemów ze ślizganiem nie zauważyłem, ale jest to możliwe przy tej konstrukcji bieżnika
@ktosukradlmojlogin: jak jeździłeś na tych protect+ 28c dołączanych do tribana to jakiekolwiek z bierznikiem beda juz bardziej łapały :) sam się przesiadłem na shwalbe g-one allaround 38c i jestem zadowolony ale mam dwie duże uwagi: opony na max 2 sezony bo szybko sie scieraja (szczegolnie w miescie, gdzie wiecej hamuje), nastepnym razem bym brał 32-35 bo w mega błocie na polu opona się zablokowała od błota. co bys nie wybrał, to