Wpis z mikrobloga

Byłem młodszy, marzyłem o Wrocławiu. Dziś mam 34 lata i w sumie to nie wiem co ja w tym gównie widziałem. Dobrze, że nie wpakowałem się w hipotekę by tam zamieszkać. Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy "wroclaw walk" na Youtube by zobaczyć ten syf. Omijać te co pokazują rynek, wyjdziesz za rynek i masz brudne kamienice, obszczane mury, graffiti na każdej płaskiej powierzchni, korki, dziurawą kostkę i obraz jakiegoś trzeciego świata xD

#wroclaw
a.....o - Byłem młodszy, marzyłem o Wrocławiu. Dziś mam 34 lata i w sumie to nie wiem...
  • 70
@jantje_van_sluis: ja mieszkam w Głogowie, wszystko jest na miejscu, galeria jest, szpital jest, nawet jakaś gówno uczelnia. Widać, że trochę ludności ubyło właśnie do Wrocławia... ale jak patrzę ile mam płacić za mieszkanie w mieście wojewódzkim to ja #!$%@?. Jeszcze jakby to rekompensowały zarobki czy jakość miasta xD

Głogów jest paskudny, ale Wrocław tak samo paskudny i jeszcze bez przestrzeni :)
: to jest zabytkowa kostka kladziona za hitlera.. ochrona zabytkow nie pozwala jej zrywac xD


@6a6b6c: właśnie to powoduje że większość polskich miast wygląda jak wygląda - zamiast dbać o naprawdę wartościowe zabytki, i co jakiś czas je odświeżyć żeby to jakoś ładnie wyglądało to się bezsensownie chroni każdy XVIII wieczny carski sracz
@antywojo mieszkałem we Wrocławiu, teraz mieszkam w Warszawie. Tu i tu syf, centrum ładne (chociaż w Warszawie masz zrujnowane kamienice pod wieżowcami). Warszawa bardziej przeludniona i cięższa do życia niż Wrocław, ale nadrabia komunikacją miejska. No i nigdy w żadnym mieście w Polsce nie czułem tyle komunizmu co w Warszawie

Jakbym miał wybierać w tym momencie gdzie zamieszkać to zdecydowanie Wrocław, najlepiej Popowice. I na plus że blisko w góry
@antywojo: Spokojnie się starczy przejść kawałek od głównego traktu w każdym większym mieście w Polsce i coś takiego znajdziesz. Zarówno w Krakowie / Warszawie / Poznaniu itd. Niestety dopóki nie androbimy zaleglości jakie są w tych miejscach bo KAMIENICE są dalej miasta, więc budżetu na remonty nie ma to nic się nie zmieni.

@pieknylowca Z drugiej strony według oficjalnej wykładni we Wrocławiu nowe budynki mają nie pasować do tego co jest