Wpis z mikrobloga

#motocykle co ile zmieniacie buty motocyklowe?
W zeszłym roku kupiłem buty shima exo, kurla, jezdzilem w nich mniej niż sezon a wyglądają jak kupa, owszem, złapał mnie mega mocny deszcz 2/3 razy ale chyba powinny wytrzymać chociaż ze dwa lata…
Wcześniej miałem trampki motocyklowe i tez mega szybko się zajechany ( w nich wystarał się skóra od biegów, reszta trzyma się całkiem Ok)
Da radę kupić coś, co wytrzyma chociaż ze dwa sezony do 600zl?
Często w pracbazy bywa także ze w ciągu dnia dosyć sporo chodzę w tych butach motocyklowych, może to przez to się tak niszczą
mchmjszk - #motocykle co ile zmieniacie buty motocyklowe?
W zeszłym roku kupiłem buty...

źródło: 1D8AF994-2208-48B0-BEE1-B40231E6D42C

Pobierz
  • 18
@mchmjszk: pamiętam,że zmieniłeś segment i już nie adv, jednak wypowiem się ze strony bardziej turystycznej- ja polecam jednak dołożyć hajsu i kupić coś na prawde porządnego. jak połaziłem po sklepach i pomierzyłem jakieś tam shimy i inne rebelhorny a potem przymierzyłem alpinestars to zatrybiłem dlaczego kosztują więcej.niestety za ceną często idzie też jakość.
z takich lżejszych ja mogę polecić TCX, używam skórzanych Street Ace Air czy jakoś tak (brązowe, perforowana skóra). Trzymają się bardzo dobrze (myślę, że jeszcze kolejne 2 sezony przed nimi), całkiem wygodne, raz dostały siekierą na biwaku i żyją ;)
@apee: panie, moje TCX z membraną gore tex od 6 czy 7 sezonów nie chcą się zepsuć, ostatnio właśnie Sidi Adventure 2 kusiły do zakupu bo były na promocji ale stare nie dają za wygraną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikeeho: @tagan przeglądam właśnie cała szafę i w sumie wszystko shimy wyglada jak gowno :(
Kurtka shima mesh pro jest jeszcze ok ale spodnie kupiony w zeszłym sezoie shima giro 2 wyglądają jak kupa, z zielonych od słońca zrobiły się brązowe, o rękawicach już kiedyś pisałem, ze rozpadają tez po sezonie, ale rzepy padają mi we wszystkich poza allinestars niestety, w sezonie w ciągu dnia załatwiam na motocyklu sprawy służbowe i
@mchmjszk: shima robi guwniane buty mocno. Miałem shima strato wp. Zrobiłem w nich jakieś 4000km na sucho i było ok. Pierwszy deszcz jaki mnie złapał i przemokły od czubków oba na raz po 15 minutach. Wróciłem z basenem w butach do domu i następnego dnia do rrmoto na wymianę. Po dniu wciąż były wilgotne. Wymienili mi na nowe, które oddałem i za dopłatą wziąłem Sidi aria gore i jest zajebiście