Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim.
Pierwszy raz zwróciłem uwagę na nieskończone możliwości trójwymiarowej formy biżuterii wiele lat temu, w pracowni mojego przyjaciela. Zrobiło to na mnie oszałamiające wrażenie. Od tamtego czasu zawsze chciałem spróbować swoich sił w tym temacie, ale życie układało się w tak, że nie było sposobności. W czasie pandemii, jak u wielu z nas, pojawiła się niespodziewana ilość wolnego czasu, więc postanowiłem spełnić swoje marzenie. Zainstalowałem w piwnicy warsztacik, w którym zacząłem dłubać w miedzi i mosiądzu, przy użyciu cyny, kalafonii i najprostszych narzędzi marketowych. Z biegiem czasu pojawiały się kolejne narzędzia. Kiedy pierwszy raz przetopiłem srebro i udało mi się odlać pręt nadający się do walcowania, zaczęły pojawiać się promyki wiary w siebie. Poznawanie wciąż nowych technik, nadających materii coraz więcej posłuszeństwa, sprawia mi niesamowitą satysfakcję.
Będąc początkującym rzemieślnikiem, czy bardziej aspirantem, chciałbym pokazać Wam wisiorek, który ostatnio zrobiłem. Srebro 925, kamieniem jest cyrkonia w szlifie markiza. Okrąg ma średnicę 16,6mm, wymiary cyrkonii to 11x6mm. Całość wykonana ręcznie od przetopienia srebra, odlania i walcowania. Bardzo ciekawy jestem Waszej opinii i tego, co myślicie, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość, pozdrawiam wszystkich serdecznie.
#rzemioslo #rekodzielo #handmade #bizuteria #emdepio
Pobierz Emdepio - Cześć wszystkim.
Pierwszy raz zwróciłem uwagę na nieskończone możliwości tr...
źródło: 20230208_2023421
  • 4
@Emdepio: a) Ładne
b) srebro jest teraz bardzo sztucznie zaniżone na wartości. To przydatny i ważny metal szlachetny. Cokolwiek Ci zostatnie z materiału / wyrobów "na magazynie" jak to wszystko #!$%@? wystrzeli na wartości jak kiedyś Bitcoin. Jak będzie event który sprawi że nie będziesz miał niczego (niekoniecznie będąc szczęśliwym) to zapas srebra pozwoli Ci się wymieniać za podstawowe dobra. Lepiej oddać kilka oczek z łańcuszka za chleb czy jajka, zamiast