Wpis z mikrobloga

@IdillaMZ: rząd, kolesiostwo, korupcja, nepotyzm, hipokryzja, robienie wielu rzeczy na odczep się aby było, skłócenie Polaków i ich podział. W tych przypadkach niewiele różnimy się od rosji, ale nie wszyscy to dostrzegają. Jak myślę o tych i wielu innych rzeczach to się odechciewa wszystkiego. Oczywiście, że jest wiele pozytywnych rzeczy, ale niestety stoją one w cieniu tych wyżej
@IdillaMZ: o nie. Ktoś może mieć inne zdanie niż ty. Wkładasz mnie do jednego wora z nimi bo nie masz żadnego argumentu. Twoje myślenie jest na zasadzie "ktoś ma inne zdanie=jest kacapem lub z nimi współpracuje"
dybym był np. takim Amerykaninem to bym przynajmniej wiedział że walczę


@korporacion:
To też tam powoli zanika. Np. członkowie południowych rodzin o tradycjach wojskowych rezygnują z bycia żołnierzem przez "dziwne" pomysły rządu jak i armii.
Ja to się dziwię zarówno ruskim jak i Ukraińcom ze im się chce walczyć za te gówno warte kraje gdzie oligarchowie i łapówki rządzą a przeciętny człowiek jest robakiem


@korporacion: Masz rodzinę na Ukrainie, starszych rodziców co nie mają oszczędności a jedyny dorobek życia to dom, mieszkanie. Co ma taki 80 latek zrobić w obcym kraju bez oszczędności, bez znajomości języka na obczyźnie? A przypominam, że nie jest łatwo znaleźć miejsce
@korporacion: tysięczny taki sam wpis o "walce za rząd starych dziadów" a tak na prawdę to wszyscy mają to w piździe. Jakby ruskie na nas napadły to też bym walczył, ale dlatego że tutaj jest cały mój majątek, dom, działka, piesek, robota którą lubię, sklepiki w których robię zakupy.. nie walczysz o starych dziadów, tylko o swój styl życia, majątek i strefę komfortu do której przywykłeś. Już wolałbym zdechnąć w jakimś
@korporacion:

Ja to się dziwię zarówno ruskim jak i Ukraińcom ze im się chce walczyć za te gówno warte kraje gdzie oligarchowie i łapówki rządzą


Chyba jednak walczą o swoje rodziny i domy, przyjaciół, sąsiadów, styl życia i szczęsliwą przyszłość swoją i dzieci w europie, a nie ruskim mirze.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek powiedział sobie, a ch.., idę pilnować fabryki kołomojskiego, ale może znasz takich, brzmisz jakyś znał ich motywacje.