Wpis z mikrobloga

Mirki, planuję wyjazd samochodem do Portugalii w najbliższym tygodniu (poniedziałek-wtorek), wracać będę na koniec marca/ewentualnie pierwszy tydzień kwietnia. Mam poważny dylemat, czy zmieniać opony na letnie? Według prognoz od poniedziałku u nas nawet w nocy będzie na plusie, Europa Zachodnia też mocna grzałka w ciągu dnia... W sumie mam w jedną ponad 3k km, do tego pewnie wyskoczymy do Hiszpanii na chwilę, obawiam się że zimówki tego nie przetrwają, a z drugiej strony chyba we Francji są obowiązkowe zimówki do 31 marca. Mirko pomusz błagam ()
#motoryzacja #samochody #podrozujzwykopem
  • 7
@DingoSra: Jedź na zimówkach, nic im nie będzie. Nie chcesz na letnich trafić na zimowe warunki. lepiej mieć letnie warunki mając zimowe opony niż zimowe warunki mając letnie. Nawet w kwietniu w Polsce śnieg i mróz są możliwe.

W Portugali czy Hiszpani i tak teraz nie ma większych temp niż 16 stopni w najcieplejszym punkcie w dniu, a nocami 0 do 8 stopni. tak samo francja

Wtorek 7 rano.
r5678 - @DingoSra: Jedź na zimówkach, nic im nie będzie.  Nie chcesz na letnich trafi...

źródło: fafafafaaff

Pobierz
@DingoSra: powiem tak, na północy Portugalii w tym okresie zdarzały się nawet śniegi podczas mojego pobytu, także jak kolega wyżej napisał. Lepiej zimówki mieć, aniżeli się przejechać na letnich. Górzyste tereny tez nie ułatwiają. Mówię o okolicach Vila Real. Na południu raczej takie anomalie nie są spotykane
@Mawid_Dotyka: kurde, to jest myśl, spróbuję! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PiotrFr Piotrze, z tego co wyczytałem na kilku stronach, to dotyczy to 48 departamentów na terenach górskich i według mapki musiałbym przejechać idealnie A6,A7,A9 żeby to ominąć. Swoją drogą jestem zafascynowany Twoimi wpisami o Wandei i jest plan nadłożyć nieco kilometrów w drodze powrotnej ;)

@r5678 @chestereeeek @trzaichlac69 dzięki, tak też zdecydowałem - pojadę na zimowych. Nie
@DingoSra:

Piotrze, z tego co wyczytałem na kilku stronach, to dotyczy to 48 departamentów na terenach górskich i według mapki musiałbym przejechać idealnie A6,A7,A9

To dotyczy dróg wysoko w górach. Zawsze są oznakowane. Jadąc do Portugalii nie będziesz się przewalać przecież przez gminne drogi w górach

Dodatkowo w tym sezonie i tak nie ma sankcji za brak opon

Pour laisser le temps de s'adapter à l'obligation de disposer d'équipements hivernaux telle