Wpis z mikrobloga

Drogie mirki z #uk, po ponad czterech latach mieszkania w tym kraJu, podjąłem poważną decyzję - chyba zostanę tutaj na dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º) W związku z tym, zdecydowałem się na bardzo poważny krok. Zakup własnych mebli! Potrzebuję łóżko z materacem, biurko, szafkę nocną, jakiś mały stolik kuchenny oraz dwa krzesła. Mam jednak kilka pytań
- Gdzie w to wszystko się zaopatrzyć? Nie korzystam z żadnych mediów społecznościowych, więc Facebook Marketplace i inne podobne odpadają. Tylko Ikea przychodzi mi do głowy, a z używek British Heart Foundation.
- Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli?
- Czy warto rezygnować z queen's size bed, żeby przycebulić kilka funtów?
- Czy dam radę to wszystko poskładać sam? Domyślam się, że że jakieś podstawowe narzędzia dostanę razem z meblami. Ale niektóre rzeczy (łóżko) mogą być dość duże i boję się, że sam tego nie ogarnę.
  • 8
@groman43 Generalnie na niczym nie można oszczędzać ;) Ja polecam materac z Ikei, porządne robione w Polsce rzeczy. łóżko wziąłem z dreams i jestem w ciul zadowolony, ale jakiś charity będzie wcale nie gorszy (BHF jest strasznie drogie jak na charity). Ikea ma ten plus że wszystko znajdziesz.
@groman43: Ikea, Argos, Amazon, Range. Materaca nie kupuj w pełnej cenie, tylko poluj na promocje, bo są często i bardzo duże, np. -40%. Jak masz więcej sianka to Oakfurnitureland, Made.com, Dwell do mebli.
Na meble też są często promki, więc szukaj okazji i wyprzedaży, np. summer sale, spring sale itd.
Łóżko według mnie spokojnie starczy double, chyba że jesteś jakiś mega wielki, to weź queen, albo king.
Łóżko spokojnie złożysz sam,
@groman43: odnosnie materacow czasem sie na lokalnych grupach znajda kolesie handlujacy materacami - jak sie rozjerzeszy jakies materace ci odpowiadaja do daj im cynk. Oni maja dojscie do fabryki ktora dostaje zwroty. Generalnie kupujesz to samo co w sklepiej ale np beda inch wezszy albo inch krotszy. Jak jestes z okolic poludniowego manchesteru moge dac namiar na kolesia.