Wpis z mikrobloga

#pracait #praca #korpo #digitalnomad Potrzebuję rady dotyczącej rozwoju mojej kariery. Za jakieś pół roku chciałabym zmienić pracę - główny cel to większe zarobki ponieważ chciałabym przez jakiś czas pożyć życiem cyfrowego nomady. Aktualnie pracuję jako UX designer, ale prawdopodobnie nie dostanę kolejnej umowy w moim korpo.

Mam roczne doświadczenie w tej branży, ukończyłam już kilka kursów online, mam kilka ciekawych projektów które mogę zaprezentować w swoim portfolio, ale nie wiem czy to nie jest za mało, bo próg wejścia jest teraz bardzo wysoki.

Jeśli chodzi o bycie cyfrowym nomadą, to wiem, że wymaga to pewnego poziomu stabilności finansowej, a także możliwości pracy zdalnej i samodyscypliny. Nie jestem pewna, jakie kroki powinnam podjąć, aby osiągnąć te rzeczy. Na pewno ważne jest tutaj networking, znajdowanie klientów i zarządzanie finansami.

Z góry dzięki za pomoc!
  • 5
@sonklabart: zanim zaczniesz pracę zdalną na pełen etat i ruszysz w podróż upewnij się że potrafisz sobie samoorganizować pracę bo wielu ludzi myśli że skoro na zdalnych byli kilka miesięcy to dadzą radę tak kilka lat. Zamiast bazować na szukaniu klientów poszukaj lepiej stałej pracy w firmie która akceptuje taki styl życia. Nie ma nic gorszego niż dowiedzieć się będąc na końcu świata że roboty nie ma a kasa się kończy