Wpis z mikrobloga

Mirki mam na oku samochód, ale jest na drugim końcu Polski. Trochę bez sensu tracić cały dzień i pieniądze na ew. wyjazd.
Czy ktoś z Was korzystał z usług firm sprawdzających samochód przed zakupem i może jakąś polecić?
#motoryzacja #samochody
  • 14
@_kapsel: Ok już po firma autotesteo, sprawdził auto na stacji,zmierzył lakier oraz szpary popatrzył pomacał zadał pare pytań, było tez badanie komputerem i jazda próbna, na jeździe posprawdzał wszystkie systemy pare raz przyspieszał i hamował puszczał kiere, zrobił bardzo dużo zdjęci (każda ryske) oraz kilka nagrań ( 360 , praca silnika około 30s) trwało to półtorej godziny powiedział ze auto godne polecenia ale ostatecznie klient decyduje , myślę że jak najbardziej
@adiko333: Dzięki, z tego co widziałem mają różne pakiety (nie wiem jaki miał u Ciebie). Właśnie o to chodzi, że samochód bym sam ocenił (no nie mam czujnika lakieru), ale jak by się okazało, że nie warto brać to pieniądze podobne na podróż jak za to sprawdzenie a przynajmniej nie marnuję całego dnia.
@adiko333 a powiedz mi jeszcze czy sprawdzał takie rzeczy jak kiedy olej był wymieniany, ile zostało hamulców, ile jest bieżnika i z którego roku opony itp?
Tak jak pisałem wiem, że mają różne pakiety ale jestem ciekaw
@_kapsel: tak sprawdzał ale sam przyznał ze olej i filtr i tak zalecają wymienić po zakupie tym bardziej ze w moim aucie nie ma jak sprawdzić fizycznie a resetuje się to jednym przyciskiem wiec kardy przed sprzedadzą może sobie zresetować, ogólnie sprawdza wszystko co tylko może i nie wymaga ingerencji w auto w volvo masz przykręcany dekiel na silniku w większości da się podnieść bez odkręcania więc u mnie już nie