Wpis z mikrobloga

ok czyli będą dawali prawa poboru, ale i tak chyba lepiej sprzedać przed samą emisją nowych akcji, może będzie jak w tamtym roku pompka przed emisją, bo będą chętni, chociaż dla osób z #xtb to raczej słaby deal ( sprzedają pp, nie można wykorzystać) bo będzie trzeba zapłacic podatek bo fiskus traktuje to jako zysk pomimo że pp wyrównuje stratę z obniżenia wartości akcji, więce lepiej sprzedać na pompce przed emisją i odkupić jak wejdą z emisji. (tak zrobiłem poprzednim razem)
https://www.tuigroup.com/en-en/media/stories/2023/february/2023-02-01-interview-on-planned-capital-measures

a wy co myślicie?
@lanoly , kurcze bagholderzy YUI, o któych wiedziałem pousuwali konta na tym wypoku. ehh
#tui #gielda
  • 9
@labuz: miałem TUI dawno temu, jak zaczeły się pierwsze problemy i pierwsze PP sprzedało mi XTB. Wtedy pomyslalem sobie, ze Angela nie pozwoli upaść temu śmieciowi i że pewnie poznamy kolejne niespodzianki - sprzedałem wszystko i kijem nie dotykam. Może kiedyś to wyjdzie na prostą, ale szkoda włosów :)
@lukasz_: ok wrzuciłem dla tych co nie
wiedzieli (np. ja),
Plus trzeba pamiętać ze w przypadku jeśli nie korzystamy z pp a broker / biuro maklerskie nie sprzedaje pp z automatu musimy sie zgłosić zeby sprzedali lub że chcemy skorzystać.

@widmo82 ja trzymam od 2021. W tamtym roku przed wojna bylem 10k do przodu , nie sprzedałem a Potem wojna i lotniska nie wyrabiały. Obecnie juz jestem na lekkim plusie.

Teraz
@labuz: jak sie zdecydujesz trzymac akcje to mozesz rozwazyc jeszcze opcje sprzedazy czesci PP i za uzyskana gotowke wykorzystanie pozostalych PP.
Tui szuka nowych bankow do wykupu akcji z puli unifirm ltd rosyjskiego oligarchy. Mozliwe ze przyznają sporo tych praw na akcję, bo glowny udzialowiec ich nie dostanie, cena spadnie to pewne, ale mozliwe ze po spłacie długu federalnego wrócą do wyplat skromniej dywidendy. Trzba czekac do walnego na info, moze
@widmo82: poczekać trzeba do wyników. Jak wyniki będą dobre to ja pp zamieniam na akcje. Jak będzie słabo to sprzedaje. Dla mnie żeby skłonić mnie do jakiegokolwiek zakupu akcji Tui cena musiałaby być poniżej 1,5e