Wpis z mikrobloga

@nasennigdyjuzniewezmenic: ja chyba najbardziej lubię Góry albo Las. Śmierć wprowadza też fajny element losowości. Polecam obczaić sobie Talizman na Steamie, często są promocje i mozna ogrywać dodatki za darmo przez określony okres czasu. Ja kiedyś trafiłem na bundle $20 za podstawkę + wszystkie dodatki. Nie to samo co wersja fizyczna, ale można sobie przynajmniej popróbować różne rzeczy i nie zajmuje tyle czasu
@nasennigdyjuzniewezmenic: Jeśli piszemy o Talizman: Magia i Miecz to tak jak pisał @pekak - najlepiej sobie przetestować dodatki na kompie. Każdy z nich kosztuje pare złotych na Steam. U nas najlepiej przyjmuje się Miasto oraz Góry, ale Las również jest spoko. Wilkołak i Żniwiarz jak masz większą ekipę, generuje sporo konfliktów PvP. Te które napisałem sprawdź w pierwszej kolejności, u nas w ekipie inne nie przyjęły się tak dobrze ale to
@nasennigdyjuzniewezmenic: w Górach można fajnie farmić gold i na końcu artefakty są bardzo mocne. Super działa w połączeniu z Miastem, gdzie można później tę kasę wydawać.
Las daje karty Przeznaczenia, z którymi można dobrze rozbudować postać. Bywa za to mocno frustrujący, bo jest sporo kart, które zamienią cię w ropuchę albo pozbędą wszystkich punktów Losu
@nasennigdyjuzniewezmenic: Trudność tych dodatków oceniłbym następująco: Góry < Las < Podziemia. Góry nie wprowadzają żadnych dodatkowych mechanik, ale potrafią być wyzwaniem zwłaszcza na wcześniejszych etapach gry. Las wprowadza nowe zasady (punkty losu dzielą się na ciemne i jasne i trzeba tego pilnować, wybiera się dodatkowe utrudnienie w momencie wejścia do Lasu), stworki są zwykle trudniejsze niż w podstawce, gra trolluje graczy momentami mocno ale są emocje :) Podziemia to takie Góry