Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, przez 1,5 roku spadła mi żywotność baterii do 88% w air M1. Kupowałem na studia, ale wszyscy chcieli dalej zdalnie i używam go od początku jak stacjonarkę. Jakbym wiedział, że tak będzie, to bym kupił M1 mini XD #!$%@?łem, bo go nie rozładowywałem wcale ???? Jest jakiś soft defragmentujący baterię albo coś w tym stylu? Może jak się od nowa elektrony uleżą, to podskoczy pojemność?
#macbook
  • 14
używam go od początku jak stacjonarkę. Jakbym wiedział, że tak będzie, to bym kupił M1 mini XD #!$%@?łem, bo go nie rozładowywałem wcale ?


@Thiocomaster: Ja używam maca praktycznie tylko na biurku i mam 16 cykli, 100% pojemności, mam go prawie 1,5 roku.

W ogóle po co się przejmujesz tymi cyferkami, działa? Zauważyłeś, że nagle Ci brakuje czasu na baterii? Te dane nie są super dokładne, przestań tam zaglądać i korzystaj
tagan - >używam go od początku jak stacjonarkę. Jakbym wiedział, że tak będzie, to by...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-8 o 20.51.05

Pobierz
@tagan: Ja mam 37 cykli. Wiesz co jednym z powodów zakupu maca była zajebista bateria w M1 i szkoda mi by było zajechać ją przez głupotę. No i ciężko mi uwierzyć, że jakieś dziadowskie czujniki tam są.
@Thiocomaster: Trzymanie baterii naładowanej cały czas na 100% (praca na kablu) faktycznie przyspiesza jej degradację i tyczy się to większości urządzeń. Najzdrowiej dla baterii jest utrzymywać zakres 40-60%, jeżeli wiesz że nie będzie potrzeba z niej korzystać. Tylko pytanie czy w macu masz taką opcje limitowania ładowania do określonego poziomu baterii.
Chodzi do uśpienia automatycznego kompa, bateria nigdy nie wyładuje się do faktycznego, fizycznego zera bo nie pozwoli na to kontroler.


@L3gion: właśnie chodzi o to aby nie doprowadzać do 0 raportowanego przez system. Jak zejdziesz do 0 to teoretycznie pozwoli to na skalibrowanie poprawności raportowania stanu baterii, ale tylko tyle, a z drugiej strony działa to negatywnie na baterię. Dlatego nie warto.
@Thiocomaster: Mój Air M1 po 20 miesiącach ma 94.4% pojemności i 98 cykli, bo ciągle używany stacjonarnie, ale mam Aldente ustawione na 75% i czasami doładuję do 100 i rozładuję poniżej 20.

Mając ciągle podłączony zasilacz, zajechałem w ok 3 lata baterie w poprzednim Macbooku Pro mid 2015 i wcześniejszym Late 2012. W pierwszym przypadku komp się wyłączał przy nawet 40% baterii, a w drugim żywotność spadła do 70% i bateria