Wpis z mikrobloga

mieli drukujace macie jakieś sprawdzone filamenty o kolorach... "nie oczojebnych" ?
3/4 wydruków u mnie leci z czarnego/szarego i czasem białego, bo wszystkie kolory to są od razu jak zabawka z odpustu.
z takich kolorów spokojnych mam sprawdzony DevilDesign Brown brązowe pla, nie jest aż tak brązowe jakbym chciał - ale nie wygląda plastikowo tandetnie. Ot jasnobrązowy piaskowy matowy. Ale już ich ciemnozielony nie wychodzi ładnie, wychodzi taka błyszcząca się butelkowa zieleń. brak jej tej satynowej matowości.
jak w praktyce wychodza z ch jasne kolory (waniliowy, jasnoróżowy ITP a moze coś "pastelowego" innego)? czy serio jesteśmy skazani na elementy białe/szare/czarne, lub wyglądające jakby kolory wybrał 6latek z ADHD?

#druk3d
  • 5
  • 0
@7uras: a masz jakieś zdjęcie jak to wychodzi? Bo drut to jedno, zdjęcie katalogowe barwione (sory, przewaznie to są rendery/fotoszopki) to drugie, a realny wydruk - często zmienia wszystko diametralnie...
Przykładowo bierzesz "oo ładny jasny MINT" to będzie dobre https://tdi-cad.pl/image/cache/catalog/PLA_DD/PLA_seledynowy_1.75_DD-800x800.JPG
a dostajesz takie:

(ja wiem, inna jasność oświetlenia, balans bieli itd, to ciężko przekazać 1:1, i ten ciemny też jest ładny... no ale!)
hrumque - @7uras: a masz jakieś zdjęcie jak to wychodzi? Bo drut to jedno, zdjęcie ka...

źródło: mint

Pobierz