Wpis z mikrobloga

Czołem mircy flipperzy, inwestorzy, potentaci nieruchomości! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dawno nie brałem kredytu hipotetycznego, ale z racji, że 10-15 lat temu miałem ich w sporej sumie to dzisiaj mój znajomy zapytał mnie jako znawcę ( ͜͡ʖ ͡€) czy prowizja 2% jest ok? Niestety nie jestem na bieżąco z rynkiem kredytowym, jedynie wiem, że lekko nie jest. Zawsze dążyłem do prowizji 0%, tylko czasy były inne. Nigdy nie chciałem też dodatkowych ubezpieczeń itp, ale ponoć dzisiaj, żeby prowizji nie było takowe należy wykupić. Oferta z Santandera. Ciężko było mi się wypowiedzieć, ostrożnie wyraziłem swoje obawy i zasugerowałem uzyskanie przynajmniej dwóch innych ofert z innych banków.

Co myślicie? Da radę coś lepszego uzyskać?

#nieruchomosci #banki #kredythipoteczny
  • 4
  • Odpowiedz
@rochto: zależy w jakiej jest sytuacji. Jak np. ma JDG na ryczałcie od 6 miesięcy i jeden bank chce mu dać kredyt na takich warunkach to trzeba brać, a jak ma wybór to można porównać pozostałe oferty. Polecam kontakt z dobrym pośrednikiem, bo jest za dużo zmiennych żeby to ocenić w prosty sposób.
  • Odpowiedz
  • 0
@majkel88: Dzięki za odpowiedź. Z tego co wiem etat, ale chyba JDG też. Nie znam niestety dochodów i nie żebym patrzył na autko i otoczkę, ale raczej nie minimalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czy prowizja 2% jest ok?


@rochto: Nie jest.

Każdy bank ma wiele ofert kredytów. Podstawowe to oferty standardowe, bez produktów dodatkowych. Bank są zmuszone do ich oferowania przepisami prawa. Zwykle są one bardzo drogie, mają wysokie prowizje i marże. W ten sposób banki zmuszają do ofert z produktami dodatkowymi. Często nie mają one prowizji i mają niższą marżę lub czasowo stałe oprocentowanie. W przypadku banku Santander ubezpieczenie na życie jest znacznie tańsze niż prowizja, koszt jest też rozłożony w
  • Odpowiedz