Wpis z mikrobloga

Jestem noga z matmy, ktoś może mi pomóc obliczyć ile zaoszczędzi się na tym całym bezpiecznym kredycie hipotecznym 2%? Załóżmy, że bierzemy 400k z oprocentowaniem 9%. Ile wtedy tej kasy sumarycznie dopłaci państwo w ciągu tych 10 lat? Zastawiam się czy czekać czy brać teraz mieszkanie bo mam ciekawą ofertę a za te kilka miesięcy gdy już to wejdzie w życie to ceny mieszkań mogą pójść w górę lub wyjdzie kaszana z tymi kredytami i będzie ich tak mało, że nie uda mi się na to załapać.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #finanse #banki #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JC97: masz rację, generalnie te obliczenia są mocno przeszacowane. Oszczędności duże będą, ale jednak zdecydowanie mniejsze niż policzył to @markier
Kredyt 2% to bardziej kredyt 3,5-4%, a przy stałej stopie możemy założyć na chwile obecną 7,5-8%, nawet niech będzie te 9% proponowane przez opa. Więc różnica nie będzie 7% a maksymalnie 5%. Te dwa punkty procentowe przekładają się na wymierny hajs zmniejszający korzyść pokazaną na tych obliczeniach
  • Odpowiedz