Wpis z mikrobloga

Jaka jest zalecana odległość TV od ściany w przypadku TV wiszącego?
Z jednej strony najlepiej by wyglądał jak najbliżej ściany. Z drugiej zastanawiam się czy robić gniazdka (ethernet, rtv, zasilanie) na wysokości TV (po zawieszeniu TV byłyby za nim), czy zrobić gniazdka na dole schowane za szafką RTV i przepust kablowy podtynkowy.

Jak będę miał gniazdka za TV to chyba trochę miejsca potrzeba, głównie na zasilacz. Samo podpięcie ethernet/kabla telewizyjnego dużo miejsca nie powinno zająć.

#tv #remontujzwykopem
  • 5
@some_ONE: ja mam gniazda za szafką, przez zasilacz od dekodera szafka musi być odsunięta od ściany i dzieci ciągle coś tam wrzucają. Teraz bym zrobił gniazda u góry, ale kanał też bym zrobił do dekodera który stoi na szafce albo konsoli
@qwerty93: do dekodera albo jakiegoś xboxa/ps kanał by się tak czy siak przydał tak jak mówisz, ale samo zasilanie tv za TV? bo tu się glównie zastanawiam czy zaraz się nie okaże że na zasilacz potrzebuję 10 cm odstępu od ściany żeby go podłączyć XD
@some_ONE: ja jestem zwolennikiem montowania jak najbliżej ściany, chyba, że wchodzi ambilight, no to wiadomo, że trzeba trochę odsunąć dla efektu.
gdy robiłem remont, to zamiast robić klasyczny kanał z otworem na randomowej wysokości, to po prostu zatopiłem rurę prowadzącą do gniazdek elektrycznych i zrobiłem jedno fake gniazdko z przelotem kablowym.
jak było montowanie TV, to tylko wywierciłem otwornicą dziurę po zamocowaniu uchwytu na takiej wysokości, żeby było dobrze i wkleiłem