Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

STYCZEŃ 2023

1. Prawo i Sprawiedliwość - 33,6% - 203 mandaty ( ⬆ 1,6%)
2. Koalicja Obywatelska - 29,1% - 162 mandaty (⬆ 0,2%)
3. Polska 2050 - 9,8% - 39 mandatów (⬇ 0,3%)
4. Lewica - 8,4% - 30 mandatów (⬇ 0,7%)
5. Konfederacja - 6,9% - 25 mandatów (⬆ 0,5%)
----------------------------------
6. Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,9% - (⬆ 0,2%)

Pobierz rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

STYCZEŃ 2023

1. Prawo i Sprawie...
źródło: canvas
  • 53
@rales: Neofaszyści z obrzydliwej KonfedeRosji jeszcze więcej niż wcześniej.. o ja pie****e (,)

Co z Konfederacją? Będzie chciała utworzyć koalicję rządową z PiSem lub opozycją?

Konfederacji jest najbliżej do Prawa i Sprawiedliwości, to nie jest żadna opozycja tylko przystawka.
Do tego nie wydaje mi się żeby KO oraz spółka tak nisko upadła by się podlizywać faszolom.

PiS pójdzie do wyborów z Solidarną Polską Ziobro?

Jeśli się nic
Pobierz N.....k - @rales: Neofaszyści z obrzydliwej KonfedeRosji jeszcze więcej niż wcześniej...
źródło: D7G41cEXYAYIAkA
@rales ja to widzę tak:

1. Konfederacja ma nie po drodze z resztą opozycji, ale z rządem również. W moim odczuciu zostaną sami. Chyba że rozłam się pogłębi i koniec końców nie będzie ich wcale.
2. Solidarna Polska nie ma znaczenia. Ludzie będą głosować na listę PiSu tak jak zawsze. A czy będą tam ludzie z SP czy nie, to tego przeciętny wyborca PiSu nie zauważy.
3. Jedyna zmiana jaką dopuszczam to
Przecież cel Konfederacji jest od zawsze ten sam - przekroczyć próg. Tam nie ma ani ambicji, ani pomysłu, ani intelektualnych możliwości na nic więcej.

SP i PiS są na siebie skazane. Jeśli pójdą na wojnę totalna to bedzie to no-win dla obu partii. Ziobro i jego prokuratura są niezbędne PiS-owi do działania. Śmiem twierdzić, ze zostana z SP nawet za cenę KPO. Jedyna szansa na pozbycie się SP to przegrana wyborów przez