Wpis z mikrobloga

@AlvarezCasarez: polecam spróbować z wykorzystaniem przejęcia Norwegii od Dani i później lecieć północą w moskali bo bez tego na nowszych patchach jest dość ciężko AE zarządzać, żeby nie dostać koalicją w ryj.
@Drmscape2: co ty gadasz, właśnie teraz jest to ultra łatwe ze względu na inherit Burgundii do którego starczy wysłać jej mariaż. Robiłem akurat ten achievment kilka tygodni temu i jak trafisz na starcie żeby Bugundia cię nie wzięła na rywala to połowa problemu z głowy. Dodatkowo po podbiciu Bretonii irlandzkie państewka idzie dyplomatycznie wasalizować, więc jest przyczółek na podbój całej wyspy i także Szkocji
@melquiades: nie no z burgundian inheritance, to wiadomo że będzie łatwo. Miałem na myśli raczej klasycznie podbojem. Prowki w Europie ważą dużo więcej AE, Skandynawowie dostali buffa, więc jak na przykładzie OPa widać, już nie jest tak łatwo wjechać w nich, żeby naokoło lecieć w inną grupę kulturową co by AE rozłożyć.
@melquiades: w mojej grze Burgundia od startu dała mnie na rywala, więc ta droga odpadła.

Dodatkowo po podbiciu Bretonii irlandzkie państewka idzie dyplomatycznie wasalizować, więc jest przyczółek na podbój całej wyspy i także Szkocji

Nie musisz czekać na wasalizację, wystarczy w dealu z Anglią wziąć prowincję Pale.