Wpis z mikrobloga

Polska szkoła na Haiti. Tak, ciężko w to uwierzyć, ale na Haiti istnieje polska szkoła! Znajduje się w Cazale, miejscowości założonej ponad 200 lat temu przez Legiony Polskie, które Napoleon wysłał do tłumienia powstania na Haiti. W szkole uczą się m.in. potomkowie tych Legionistów. Wśród lekcji... jest język polski! Odwiedziłem szkołę, podejrzałem lekcje, porozmawiałem z dyrektorem, nauczycielami i dzieciakami. Przygotowałem z tego materiał video.

Zapraszam do wykopywania znaleziska: Polska szkoła na Haiti

#gruparatowaniapoziomu #historia #podroze #podrozemateoaka #ciekawostki #podrozujzwykopem #haiti
mateoaka - Polska szkoła na Haiti. Tak, ciężko w to uwierzyć, ale na Haiti istnieje p...

źródło: Cazaleszkola

Pobierz
  • 47
@QRQ: Mogą dzięki temu dostać internet satelitarny, część materiałów edukacyjnych oraz w przyszłości program stypendialny. Jeśli uważasz, że to kropla w morzu potrzeb to pewnie masz rację. Druga racja jest taka, że porządny dostęp do internetu podciągnie podstawową edukację zawodową na poziom jakiego tam nigdy nie było - tak już założyli sobie zawodówkę.
Cazale jest biednym regionem na mapie Haiti, ale baza porównawcza jest tak niska, że za kilka lat jak