Wpis z mikrobloga

Widzę, że @m__b jest teraz na wykopie, to może przeczyta moje subiektywne propozycje naprawy wypoku (skopiowałem stary komentarz, może część zmian jest już wprwoadzona):

1. Poszerzenie paska przewijania po prawej stronie.
2. Jak przetrzymam kursor myszy na tagu, to nie pojawia się już dodatkowe okienko pokazujące liczbę obserwujących, tak jak to było wcześniej.
3. Podczas pisania wpisu na mirko jak zacznę wpisywać jakiś tag (np #wyk i dalej ma być #wykop), to pojawia się lista z proponowanymi tagami, jednak nie ma obok nich, jak w poprzedniej wersji, liczby osób obserwujących. Dodatkowo powinna być możliwość wybrania tagu z podpowiedzi za pomocą tabulatora tak jak kiedyś. Tak samo jest w sytuacji, jak chcę oznaczyć jakiegoś użytkownika za pomocą @, nie widać już w podpowiedziach awatarów.
4. Powiększenie menu z ikonkami lenny face podczas pisania komentarza.
5. Na stronie głównej, na prawo powinno być wyświetlane 10 najpopularniejszych znalezisk (jak kiedyś), a nie 5 jak obecnie.
6. Kiedy wyświetlę jakiś wpis na mirko, to po prawej stronie jest rubryka "Aktywne wpisy" gdzie znajdują się przed chwilą dodane wpisy. Moim zdaniem powinno być tak jak na starym wykopie, aby były tam wyświetlane dwa gorące wpisy, a nie te, co zostały dodane kilka minut temu i mają ledwo kilka plusów.
7. Wprowadzenie dawnej kolorystyki z trybu nocnego.
8. Po wykopaniu znaleziska na głównej w trybie nocnym, liczba wykopów powinna zmieniać kolor na biały, tak jak było wcześniej.
9. W buttonie "rozwiń wątek" powinna być pokazana liczba pozostałych komentarzy w wątku.
10. Przywrócenie możliwości tworzenia wpisów na mikroblogu, które mają ponad 10 000 znaków.
11. Obecnie jest brak możliwości rozwinięcia okna w którym piszemy komentarz na mikroblogu lub w znalezisku.
12. Wcześniej można było kliknąć na obrazek prawym klawiszem myszy i dać opcje "otwórz obraz w nowej kracie" dzięki czemu pojawiał się w nowej karcie w maksymalnej rozdzielczości. Teraz pojawia się w mniejszej i nie mogę tego obejść bez korzystania z narzędzi deweloperskich przeglądarki.
13. Wyrzucenie tego "znaku wodnego" który jest dodawany do zdjęć wrzuconych ma mikrobloga (znajduje się tam nic wrzucającego i logo wykopu). Podejrzewam, że przez to część ludzi nie będzie chciała wrzucać zdjęć, bo w przypadku ich skopiowania lub podania źródła, na zdjęciu będzie widoczny ich nick.
14. Teraz w wykopalisku "zaminusowane" komentarze mają ciemniejsza, szarą czcionkę (i ogólnie taki komentarz jest ciemniejszy). Moim zdaniem utrudnia to czytanie i nie powinno tego być.
15. I ostatnie, ale to już czepialstwo w sumie: jak znalezisko ma ponad 1000 komentarzy, to w liczbie komentarzy jest wtedy napisane "1k" zamiast dokładnej liczby komentarzy. Wiem, że dokładna liczba komentarzy jest jeszcze widoczna wyżej, obok nicku osoby, ale nie wiem dlaczego niżej jest napisane to 1k? W sensie na czym ta zmiana miała polegać? Oszczędność miejsca? Takie skracanie jest może dobre na YT, gdzie są łapki w górę i tam faktycznie mogą pojawiać się ogromne liczby łapek w górę/komentarzy, ale na wykopie raczej nie będzie znaleziska z ponad 9999 komentarzami, więc uważam, że po przekroczeniu 1000 komentarzy nie ma sensu zmieniać tego na 1k, 2k itd tylko wyświetlać ich dokładną liczbę.

#wykop #wykop20 #wykopchangelog #nowywykop
  • 6
@maciorqa: czy ktoś ci zapłacił za tę robotę? Nie? To możesz zajrzysz do mnie i przekopiesz mi ogródek - też za frajer, co? Możesz też w czasie pracy pomyśleć co mógłbym ulepszyć - za porady też ci nie zapłacę bo widzę, że #!$%@? za darmo jest w twoim DNA.
@maciorqa: takie życzenia to do twórców wykop-x lub do pomocy technicznej wykopu

10, tak zaprojektowali, i musieli by w strukturze bazy danych zmieniać, poza tym po co ci takie długie wpisy?

15 raczej nie przejdzie, bo pewnie zrobili to ze względu na optymalizację zapytań, oszczędzanie czasu CPU serwera itp.
@HeavyFuel: Po wprowadzeniu nowego wykopu poucinano stare wpisy, które miały więcej niż 10 000 znaków (co ciekawe jeden z wykopków odkrył, że podobno jest jakiś sposób na przywrócenie ich dawnej długości, czyli w bazie danych muszą się znajdować CAŁE wpisy). To mogliby chociaż zrobić, żeby stare wpisy miały starą długość, a dopiero te nowe byłby ograniczone do tych 10 000 znaków.