Wpis z mikrobloga

https://football.uw.edu.pl/
Ankieta - spis kibiców. Zachęcam do wypełnienia.
Do tego wczoraj w Meczykach była dyskusja o polski kibicach, całkiem ciekawa.

A tak nawiasem mówiąc, o ile @Jakub_Olkiewicz wydaje mi się, że często potrafisz być obiektywny to te wczorajsze punkty czemu Widzew ma taką frekwencję to xD

Czemu oddanie całego stadionu naraz to jest wg Ciebie powód takiej frekwencji? Dla mnie to dokładnie odwrotnie, bo był przeskok z SMS i 1k miejsc nagle na 17k. Mało kto się spodziewał, że będzie aż takie zapotrzebowanie na karnety/bilety. Przecież każdy nam niechętny mówił, że to tylko efekt nowego stadionu, tanich biletów i zaraz będą pustki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że od reaktywacji cały czas gramy o najwyższe cele to też jest bardzo mocno naciągane. Bo strasznie się w tych ligach przecież męczyliśmy, nieudane sezony, ledwo wywalczone awanse w kiepskim stylu, słynna seria remisów, fatalny 1 sezon w 1 lidze. Myślisz, że wtedy gra piłkarzy i wyniki tak bardzo przyciągały kibiców? Od czasu reaktywacji to dla mnie jedynie naprawdę przyjemnie dla oka grał Widzew za Płuski i teraz za Niedźwiedzia. A kibice byli cały czas.

#kibice #pilkanozna #ekstraklasa
  • 3
@czlapka: Oddanie całego stadionu w takim momencie odbudowy klubu - większa szansa na pozostanie na miejscu tych, jak to ujął Seweryn, "spacerowiczów". Ludzi, którzy przychodzą pierwszy raz obejrzeć sobie obiekt, trochę z ciekawości, trochę z obudzenia ich uśpionych uczuć do klubu, a dostają produkt na tyle fajny, że zostają na dłużej. Sporo klubów miało ten problem, gdy otwierały stadiony w momentach totalnej bryndzy organizacyjnej, walcząc gdzieś w dole tabeli etc. Im
@Jakub_Olkiewicz: Dzięki za odpowiedź.

Ja bym nie powiedział, by na Widzewie było dużo "spacerowiczów" i że to takimi kibicami te rekordy bijemy. Ostatnio w innym programie Tomek Włodarczyk powiedział, że jak zna jakiegoś kibica Widzewa to jest on totalnie zafiksowany na tym punkcie. Na mało którym stadionie wszystkie 4 trybuny się potrafią bawić wspólnie, albo VIPy solidarnie skaczące i machające szalikami.

Do tego przy obecnym formacie rozgrywek 1 i 2 ligi,
@czlapka: Ale na tym właśnie to polega - Widzew dokonał tego, co jest potrzebne do długofalowego utrzymania frekwencji - utrzymał "spacerowiczów" i przeciągnął ich w stronę oddanych kibiców. Nawet w rodzinie mam przypadki ludzi, którzy byli na meczach w latach 90-tych, potem sporadycznie na derbach czy na Legii, a od rozpoczęcia odbudowy mają co sezon karnet. Przy czym na nowy stadion przyszli właśnie jako spacerowicze, trochę z ciekawości, trochę bo cena