Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z was korzystał z zamienników części karoserii? Jak wygląda ich spasowanie? Muszę wymienić maskę w mojej Corsie, a większość oryginałów jest już przerwdzewiała na rancie. Malowanie obecnej nie wchodzi w grę, rdza na rancie, pod i przebiło na górę. #motoryzacja #opel #corsa #blacharstwo #rdza
  • 7
@Redoxx: zmieniałem oba błotniki w Audi 80, wpadły zamienniki malowane po kodzie lakieru.
Przy samodzielnej wymianie wyszło taniej niż ori w kolorze, lub ori plus lakierowanie. Jeden błotnik siadł praktycznie idealnie, drugi musiałem tłuc młotkiem i klockiem, bo ni cholery nie szło spasować z maska - locha była za szeroka, a błotnik siedział dużo wyżej od maski. Po podgieciu siadło ok
Było trochę walki ze spasem, czasem musieliśmy we dwóch to
@Aorus: a no i oczywiscie blacha nie jest tak gruba jak ori. Czuc w rękach, że blotnik jest lzejszy, aczkowiek bez tragedii. Nie ma tak, ze sie oprzesz o niego i sie wygina.
@Redoxx: korzystam regularnie. nie ma reguły - czasami pasują lepiej, czasami blacharz przeklina, że trzeba szybko zawijać ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie nie są złe i wolę polakierować nową maskę, błotnik, zderzak niż kupować ugruzowane syfy z allegro i przelakierowywać. wśród niemieckich marek mam wrażenie, że częściej pasują lepiej niż gorzej.