Wpis z mikrobloga

@qwerty7: Daj mu coś bardziej skomplikowanego to wypisze ci głupoty i jeszcze będzie twierdzić, że wszystko jest dobrze. To samo masz po wpisaniu w google, ale przynajmniej masz prawidłowy opis co ten kod robi.
a czy potrafi zaimplementować współczynników fugatywności na podstawie uogólnionej postaci kubicznego równania stanu gazu


@MostlyRenegade: wygląda legitymacyjnie.

"Aby obliczyć współczynniki fugatywności na podstawie uogólnionej postaci kubicznego równania stanu gazu, trzeba wykorzystać podejście związane z teorią gazów doskonałych. W tym celu należy zastosować odpowiednie równanie zależności pomiędzy ciśnieniem, objętością i temperaturą, np. równanie Van der Waalsa. Następnie trzeba wyznaczyć wartość współczynnika fugatywności na podstawie równań, które opierają się na pochodnych ciśnienia względem
@analboss: czy stworzenie springa zmniejszyło popyt na programistów java? tańszy software może zwiększyć popyt na software. ja nie widzę jak narazie by jakiekolwiek ułatwienie pracy programistom zmniejszyło popyt: szybsza kompliacja, ulepszenia języka, lepsze frameworki, lepsze biblioteki, więcej zasobów sprzętowych które pozwalają na pisanie gorszego kodu, lepsze ide, podpowiadanie składni itd. ja pamiętam czasy że uczyło sie argumentów funkcji/metod bo edytory nie podpowiadały. Wręcz przeciwnie im software jest tańszy i szybciej się
@Krzakol: jaki konkretnie analizowałem openai codex, github copilot, Tabnine, Polycoder, parę też pomniejszych do analizy kodu, luk bezpieczeństwa, code review. Każdy tylko snippety kodu na bazie promptu, nie potrafi zintegrować z istniejącym kodem, ani za bardzo napisać nic nowego od zera. Nie ma np opcji by napisał plugin do chrome który zmieni kolor beli na wykop na czerwony. Na pewno usprawnia to szukanie fragmentów kodu że nie trzeba wchodzić na stackoverflow.
@qwerty7: Ja tu prędzej widzę większą redukcję etatów u copywriterów i innych dziennikarzy. Ale w każdej branży poza fizyczną AI zredukuje etaty więc będzie trzeba nakładać wieksze podatki na firmy z kategorii AI by móc utrzymać jakoś tych wszystkich bezrobotnych lub wprowadzić 4 dniowy dzień pracy przy takich samych zarobkach by utrzymać tak niskie bezrobocie.
Ale to raczej za 5+ lat
potem Musk powiedział że to jednak trudniejsze niż się wydaje


@Jaslanin: rok w jedną czy w drugą nie robi specjalnie różnicy chyba, że masz wyrok od lekarza, że zostało ci dwa miesiące życia