Wpis z mikrobloga

@Antoni_deMON: narazie ten chatgpt nie generuje niczego o wartości biznesowej, jedynie przyśpiesza kopiowane z stackoverflow o ile jest taka potrzeba, można się nad tym zastanawiać jak będzie umiał wziąć repo git i dodać tam jakiś feature. albo np. zrobić plugin do chrome który zmienia kolor belki na wykopie. narazie to tylko przyśpiesza pracę programistów jak lepsze frameworki, ulepszenia w językach programowania, IDE itd.
@qwerty7: Ileż to razy od dekad straszy się sztuczną inteligencją - a mimo to nadal w największych firmach na świecie typu Amazon ludzie #!$%@?ą fizycznie na magazynie, co dopiero generowanie production ready kodu, bez rzucenia na niego okiem przez programistę. Wiadomo, że wyeliminowanie bolącego wszystkich januszy biznesu największego kosztu, czyli działu IT - to ich święty gral, ale próbując go wynaleźć prędzej sobie rozjebią ryj xD
narazie ten chatgpt nie generuje niczego o wartości biznesowej, jedynie przyśpiesza kopiowane z stackoverflow o ile jest taka potrzeba

@Jaslanin: doprawdy? potrzymaj mi piwo

@qwerty7: ja ostatnio tak "napisałem" program, który wyciąga konkretne dane z pliku pdf i zapisuje do excela, którego potem księgowa importuje do swojego systemu. może założymy nowy tag #programistagpt ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@qwerty7: Programiści będą tego uzywać, a nie zostaną przez to zastąpieni jeszcze długo.

Chociaż póki co, to najczęściej tylko wygląda na sensowny kod, ale użyć tego się nie da. Daleka droga jeszcze.