Wpis z mikrobloga

#gielda #xtb

Hej, drodzy koledzy z tagu. Zacząłem sobie rozkminiac moje pozycje i jak sie zastanowic to zdarzyła mi sie pare razy sytuacja, gdzie dałem SL dosłownie o jednego / pol pipsa za mało i mi zamknęło pozycje. Przykład z wczoraj:

Pozycja otwarta 21.50 ze SL 12600
Pozycja zamknięta 21.55 za cenę 12599.3

CZy na innych platformach tez cena doszła na Minutę do 12599? Możecie to sprawdzić? Bo zaczynam sie zastanawiać, skoro to w sumie zakład z brokerem a nie uczestnictwo na globalnym rynku, na ile ten kurs może sie minimalnie różnic vs platformy … mówiąc wprost czy ktoś nie robi mnie w przysłowiowego ch… albo notorycznie mylę sie o 1-2 pp albo coś mylę na poziome ceny kupna/sprzedaży (w sumie SL jest chyba na cenę S przy L No nie), albo po prostu statystyka i na setkach przypadków takie rzeczy sie zdarzają :)

(Inna sprawa, ze trzeba było dać ciut niżej tego stopa choćby 12595, , po paru min wywaliło 50pp w górę, na co liczyłem …)
Pobierz 40latek - #gielda #xtb 

Hej, drodzy koledzy z tagu. Zacząłem sobie rozkminiac moje p...
źródło: 84B36A3F-3A42-4993-B489-2C711CFCA9C3
  • 35
@40latek: Czasem stop utrzyma się o punkt, czasem o puknt wyleci. Wczoraj jedną pozycję wywaliło mi o 0.7 pkt na NQ a jedna na DJI utrzymała się ledwie 8 pkt od BE i weszła w TP. Normalka, ale bardziej pamiętamy ból wylotu niż fart ocalenia.
Zobacz, że w życiu ludzie też częściej mówią o tym, że stała się tragedia bo kobieta urodziła w poczekalni szpitala, a o tysiącach zwykłych porodów nikt
@DJ007: dokładnie, czyli pewnie tak jak sugerujesz, te sytuacje pamiętamy o wiele wiele bardziej :) niemniej musze jakaś lepsza technikę tych SL zastosować bo często albo dam za nisko albo za wysoko.. Pzdr!
@40latek: kolejny amator myslacy ze jego 1 pips ma znaczenie xD nie ogarniam jakim cudem szczur nie wypełnił oczekiwań jeśli co tydzien pojawia sie jakis mysliciel nie wiedzacy co to spread
niemniej musze jakaś lepsza technikę tych SL zastosować bo często albo dam za nisko albo za wysoko


@40latek: Niestety stopy są po to, żeby czasem na nich wylecieć, a nie po to, żeby stały i nigdy ich rynek nie dotknął.
@40latek: Stop Lossy to głupota. Zdradzasz brokerowi swój zamiar, więc Cię ruchają. Lepiej już mieć bota, który realizuje Twoją strategię bez informowania o tym swoich "przeciwników" na rynku.
Stop Lossy to głupota


@gysnde:

Stop Lossy to głupota. Zdradzasz brokerowi swój zamiar, więc Cię ruchają. Lepiej już mieć bota,


@gysnde: Tak, broker zapiexxala 100 pipsów po moje mikroloty by później zawrócić z całym rynkiem. xD
Stop realizowany z palca czy wbity w arkusz czy robiony przez bota to ciągle stop, ma chronić przed niekontrolowaną stratą, brokerzy nie są wszechmocni, nie ruszą rynkiem tylko dlatego, że mam stopa w arkuszu.
za to xtb dostało karę od knf


@nimamkolan: Tylko xtb tradycję złodziejską pielęgnuje od założenia. CFD u nich to prośba o kłopoty. Akcje, etfy ok, ale nie cfd. Choć z akcjami z gpw też cholernie śmierdzi brak możliwości zleceń na fix.
@nimamkolan: znana anegdotycznie, czy są na to jakieś dowody :) musze oegznac ze mi TP ladnie łapało ostatnimi dniami, takie mikrosekundy, co ręcznie by człowiek nie dał rady.
@DJ007:

Tak, broker zapiexxala 100 pipsów po moje mikroloty by później zawrócić z całym rynkiem. xD

Stop realizowany z palca czy wbity w arkusz czy robiony przez bota to ciągle stop, ma chronić przed niekontrolowaną stratą, brokerzy nie są wszechmocni, nie ruszą rynkiem tylko dlatego, że mam stopa w arkuszu.

Broker nie, ale Market Maker, który ma preferencyjny widok rynku już tak. Zachowanie Twojego bota może przewidzieć z jakimś prawdopodobieństwem, ale