Wpis z mikrobloga

Jakie suple polecacie dla osoby raczej aktywnej? #sport #silownia #bieganie #bieg #mirkokoksy
Co Wy suplementujecie?
Biorę na razie: D3, selen i cynk oraz kreatynę. Zastanawiam się nad Kolagenem i Omega 3.
Czy kreatyna w tabletkach jest tak samo wartościowa? Domyślam się, że dłużej wnika, ale niestety ta jabłkowa w proszku delikatnie mówiąc mi nie smakuje.

Praca siedząca. 3-6 razy w tygodniu biegam/uprawiam jogging po 4-7km średnio po 8-11 km/h na bieżni lub na "świeżym powietrzu", 1 raz w tygodniu basen, jeżdżę na rowerze/rowerku stacjonarnym co 2 dzień i powoli wprowadzam FBW do życia.
Dieta zdrowa, ale nie jestem pewna czy w 100% dobrze zbilansowana. Dużo warzyw, owoców mniej, pieczywo pełnoziarniste, białko, produkty z dobrym/b dobrym składem, codziennie gotowany obiad, mały fast food raz na 3 tyg.
  • 5
@Fifka23: Nie potrzebujesz niczego więcej, no ale to co jesz możesz sobie do jakiegoś Fitatu wrzucić, wtedy będziesz widziała, czy makrosów nie brakuje. Jesteś aktywna, więc ważne, żebyś nieświadomie nie jechała na zbyt niskich kaloriach, bo zapał szybko zniknie. Powodzenia
@Fifka23: no to ja przy troche większej aktywności suplementuje aktualnie tylko kreatynę, bo była w fajnej promocji w biedrze. Jak się skończy to nie będę nic bral. Organizm regeneruje się poprawnie, o nic się nie ubiega, jest siła i energia do treningów.
Co do kreatyny czy to proszek czy tabletka to nadal jest to kreatyna. Kwestia wygody, jak w domu to latwiej rozpuścić sobie i wypic, a jak wziac do pracy,
@Fifka23: dobry zestaw. Kreatynę najlepiej kupować bezsmakową. W tabletkach działa tak samo jak proszek.
Nie masz jakiejś super aktywności fizycznej więc to co robisz wystarczy jeżeli chodzi o suplementy.
W sumie ważniejsza jest dieta i pamiętanie żeby dostarczać wystarczająco dużo białka bo cukry i tłuszcze to dość łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)