Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym poprawić trochę zasięg #zigbee w mieszkaniu. Najchętniej przygarnąłbym jakieś gniazdko z pomiarem mocy. Z tego co czytałem to takie jak na zdjęciu potrafią raportować 0W co jakiś czas (mimo stałego obciążenia). IG019 podobno bez rewelacji jeśli chodzi o zasięg. Możecie podrzucić coś sprawdzonego? Im mniejsze tym lepsze.
#zigbee2mqtt #homeassistant #smarthome #inteligentnydom #tuya
rzadzu_ - Mirki, chciałbym poprawić trochę zasięg #zigbee w mieszkaniu. Najchętniej p...

źródło: zigbee-gniazdko

Pobierz
  • 9
takie jak na zdjęciu potrafią raportować 0W co jakiś czas (mimo stałego obciążenia)


@rzadzu_: o, o… mój przypadek. właśnie to mnie zdziwiło.

początkowo myślałem, że to appka Tuyowa głupieje, ale potem się okazało, że w API Tuya jest to samo i że siłą rzeczy w HomeAssistancie tak samo pokazuje.

No to doszedłem do wniosku, że może mam trefne gniazdko, ale kupiłem inne [innej firmy, ale też Tuyowe w sumie] i jest
@MacDada @chrzanu180: Poczytałem jeszcze trochę i generalnie to trochę lipa jest z gniazdkami. Zawsze coś. Swego czasu BlitzWolf SHP13 był polecany, ale obecne są już inne i nawet na stronie Zigbee2MQTT jest zapis, że nowe wersje stwarzają problemy... Zamówiłem w końcu gniazdka z Lidla: https://www.lidl.pl/p/silvercrest-inteligentne-gniazdko-zigbee-smart-home/p100346892 xD To tańsze o 10zł chyba nie ma pomiaru mocy. Zobaczymy jak się sprawdzą. W razie czego 30 dni na zwrot. Nie znalazłem negatywnych opinii w