Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, 2000 kcal dla knura 101 kg, 173 cm, 30l jest ok? Praca siedząca, kanapowiec (za wyjątkiem wiosny lata i jesieni, wtedy sporo jezdze na rowerze)

z kalkulatorów bardzo rózne rzeczy mi wychodziły, od 1800 do 2500 kcal (jako wartość pod redukcję)

Lecę drugi tydzień na diecie pudełkowej (za wyjątkiem niedziel - wtedy ręcznie obliczam kaloryczność do 2k) i zastanawiam się, czy to jest ok

#dieta #chudnijzwykopem
  • 13
  • 0
@RymMajster: Dlaczego tak? duże ryzyko jojo?
jakoś szczególnie mi się nie śpieszy, ale wiadomo - fajnie widzieć efekty szybciej.

A co w przypadku, jakbym załóżmy za kolejne 3-4 tygodnie schudł powyżej 1kg / tydzień? dorzucić troche kalorii?

doprecyzowując - zacząłem w zeszły poniedziałek startując od 102,5
aktualnie rano około 99,5-101
@Giz234: Bo 2000 kcal dla 30-letniego faceta to naprawdę mało, nawet jeśli się nie ruszasz. Zresztą — jak waga stanie, a nie dodasz aktywności ruchowej, to ciężko będzie obcinać kolejne kalorie z 2000 kcal, bo szybko pękniesz.

Czytam, że masz katering 2000 kcal — dodałbym 500 kcal z białka, bo białka w opcji pudełkowej jest zawsze za mało, niezależnie od kateringu. Dodatkowo waż się codziennie z rana w tych samych warunkach,
  • 0
@RymMajster: W zamyśle miałem wytrwać na tej diecie do około Kwietnia (gdzie mam nadzieje zrobi się już >10stopni) i dorzucić rowerek. I wtedy nadwyżkę tego co spalę powyżej 2k kcal dojadać.
Dodam, że skład tej diety to średnio 20-30% białko, 40-60% węgle i 20-30% tłuszcze.

Prawdę mówiąc między 4 a 5 posiłkiem jestem głodny 1-1,5h. W pozostałych czasookresach nie (no, chyba że zjem coś o 20, a idę spać o 24,
Czyli masz od 100-150g białka w ciągu dnia, o ile 150 g to już akceptowalna wartość, to 100 g to już za mało. Nie robiłbym tak, jak napisałeś, bo po pierwsze każda aktywność u Ciebie będzie nie regularna, to znaczy, w jednym tygodniu zrobisz X jednostek, a w drugim Y, a przede wszystkim ilość spalonych kalorii według zegarków i innych urządzeń do pomiaru pokazuje wartości totalnie od czapy. Ja na topowym zegarku
@Giz234: Przytrzymaj sobie te 2000 kcal, jeśli się boisz (choć nie słusznie), a od kwietnia zrób sobie 1-2 tygodnie przerwy od diety, nie przytyjesz, a trochę pobudzisz metabolizm i znowu wejdź na dietę, tym razem zaczynając od 2400 do 2500 i stopniowo schodź według mojego sposobu, a do lata będziesz nie do poznania. ;)
  • 1
@RymMajster: szczerze to tego białka jest raczej 80-120g.
Co do mojego sposobu - przyjąłbym założenie, że to co mi wyjdzie z zegarka, apki czy czegokolwiek - pomnożyłbym to przez 0,6-0,7, bo wydaje mi się, że te wartości są zawsze przesadzone.

A co myślisz o tym dorzuceniu sereka wiejskiego? 200 kcal (22g białko, 10g tłuszcz, 2g węgle) ? Ma to sens ?

anyway - dzięki za rady :)
  • 0
@RymMajster: Panie Mirku, dziś rano 98,8. Bezdyskusyjnie dorzucam serek wiejski, bo tempo spadku jest chyba zbyt szybkie (niby 12 dzień trzymam kalorie i na pewno też sporo wody wyparowało, ale jednak)