Wpis z mikrobloga

Od czasów II wojny Polska nie stanęła przed tak wielkim kryzysem, jak teraz - ceny rosną, płace stoją, firmy się zamykają, zasiłki lecą niczym manna z nieba.

Jesteśmy krajem starych, schorowanych leniwych nierobów i przez następne kilka lat dostaniemy to, co wypracowaliśmy - czyli gówno, bo do bogactwa nigdy nie dochodzi się zasiłkami, wczesną emeryturą, dodatkami dla najbiedniejszych i siedzeniem na rencie...

Czeka nas masowe wymieranie, głód, nędza, samotność i depresja - kto może, niechaj ucieka do lepszego świata (czyt na zachód od Odry).

Zapraszam do dyskusji

#humorobrazkowy #polska #polityka #ekonomia #gospodarka #bekazpisu #bekazlewactwa #inflacja #zarobki
źródło: pokolenie4

Który kryzys będzie gorszy?

  • 1988-1995 15.6% (22)
  • 2021-2028 84.4% (119)

Oddanych głosów: 141

  • 10
jak przekroczysz 4tys to masz 2800 na rękę


@tigerus78: Ściśle rzecz biorąc, masz wtedy 3056 zł na rękę...

Ale tak czy inaczej, to wina tego samego państwa. Co więcej, żebyś ty miał 3056 zł na rękę, pracodawca musi mieć przychód w wysokości 4819 zł - dopiero powyżej tej kwoty zarabia na siebie, jeśli pominiemy koszty stałe (a przecież działalność gospodarcza to nie działalność charytatywna i chodzi w niej także o korzyść
źródło: Zrzut ekranu_20230202_170545
@poorepsilon: 50% "rencistów" to baby na utrzymaniu męża co im brakuje na waciki, dwa - ja jestem za ubezpieczeniem prywatnym a nie "jestem chory państwo niech da" gdzie ta choroba to często wynik otyłości, alkoholizmu itp trzy - ludzie bez nóg, rąk, ślepi pracują ale p0laczki co ich stopa czy plecy czasami trochę bolą już nie mogą....
MNÓSTWO rent to całkowite fikcje przez co Ci, którym rzeczywiście się należą, dostają ochłapy
@wqeqwfsafasdfasd: skąd te dane, że 50% rencistow to osoby, którym wygodnie zdobyć rentę jako alternatywę pracy do której się nadają?
Przyznawanie rent jest dość utrudnione przez ZUS i już teraz wiele osób musi się starać i ponawiać swoje podania by lekarz łaskawie orzekł, że dany przypadek na rentę zasługuje.
Sama mam rentę. Mimo bycia osobą prawie ślepą musiałam kilka razy się o nią starać. Rentą pomaga i dla osób niepełnosprawnych jest